Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Gaziantep’teki Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreninde Konuştu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Gaziantep’teki Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreninde Konuştu

Haberler Z Haberler Z -
0

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Gaziantep’in İslahiye ilçesinde gerçekleştirilen Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni’nde konuşma yaptı. Yerlikaya, Gaziantep’in mücadele ruhunu bırakmayan gazi şehir olduğunu vurguladı.

Şehitlerin Anısına Saygı

Bakan Yerlikaya konuşmasına, Hatay’dan Gaziantep’e gelmek için havalanan bir helikopterin kaza kırıma uğradığını hatırlatarak başladı. Kazada 2 kahramanın şehit olduğunu ve 1 polisin yaralandığını belirten Yerlikaya, şehitlere Allah’tan rahmet diledi.

Gaziantep’in Dayanışma Ruhu

Yerlikaya, Gaziantep’in milli mücadeleye rehberlik eden bir şehir olduğunu söyledi. Depremzede vatandaşları yeni evlerine kavuşturmanın önemini vurgulayan Yerlikaya, Gaziantep’in dayanışma ve birlik ruhunun en güçlü zincirlerinden biri olduğunu ifade etti.

Deprem Konutlarının Dağıtımı

Bakan Yerlikaya, Gaziantep’te toplam 19 bin 927 hak sahibi olduğunu ve bugün 10 bin 698 konutun anahtarlarının teslim edileceğini söyledi. Ayrıca yaklaşık 14 bin konutun yapımının da devam ettiğini belirtti. Yerlikaya, çalışmaların duraksamadan devam edeceğini ve hayat normale dönene kadar deprem bölgesinde çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Teşekkürler ve İyi Dilekler

Yerlikaya, konuşmasının sonunda depremde hayatını kaybeden vatandaşlara ve ailelerine başsağlığı diledi. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve konutların yapımında emeği geçenlere teşekkür etti. Yeni evlerin hayırlı olması temennisinde bulundu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir