Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Vatandaş Diplomat Projesi”ni Tanıttı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Vatandaş Diplomat Projesi”ni Tanıttı

Haberler Z Haberler Z -
0

Fahrettin Altun’un Tanıtım Programındaki Konuşması

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İletişim Başkanlığı’nda gerçekleşen “Vatandaş Diplomat Projesi” tanıtım programında konuştu. Altun, projeyle ilgili yeni bir kamu diplomasisi anlayışının tanıtıldığını belirtti.

Kamu Diplomasisi ve Vatandaş Diplomasisi

Altun, kamu diplomasisinin devletlerarası iletişimin yanı sıra toplumlararası iletişimi de kapsadığını vurguladı. Vatandaş diplomasisinin ise bireyler arasında doğrudan ilişki kurarak kültürel alışverişi teşvik ettiğini ifade etti.

Türkiye’nin Diplomatik Ağı ve Vatandaş Diplomasisi Potansiyeli

Altun, Türkiye’nin dünyanın en yaygın diplomatik ağına sahip ülkelerden biri olduğunu belirtti. Yaklaşık 6,5 milyon vatandaşın yurt dışında yaşadığını ve bu durumun vatandaş diplomat ağını güçlendirdiğini açıkladı.

Vatandaşların Rolü ve Dijital Platform

Altun, vatandaş diplomasisinin Türkiye’nin gücünü ve potansiyelini dünyaya tanıtmada önemli bir araç olduğunu vurgulayarak “www.aboutturkiye.gov.tr” dijital platformunun bu amaçla hayata geçirildiğini belirtti. Platformun Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlayacağını ifade etti.

Türkiye’nin Küresel Mücadelesi ve Adil Dünya Vizyonu

Altun, Türkiye’nin adalet ve hakikat mücadelesine vurgu yaparak, vatandaş diplomasisiyle bu mücadeleye katkı sunacaklarını belirtti. Uluslararası alanda dayanışma ve işbirliği ile birçok sorunun çözülebileceğini ifade etti.

Uluslararası Alanda Türkiye’nin Rolü ve Güçlü Duruşu

Altun, Türkiye’nin küresel sorunlara çözüm bulma konusundaki istikrarlı rolünü vurgulayarak, vatandaş diplomasisinin bu hedef doğrultusunda önemli bir araç olacağını söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir