Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İmamoğlu, Almanya’da Yeni Nesil Trenleri Deneyimledi

İmamoğlu, Almanya’da Yeni Nesil Trenleri Deneyimledi

Haberler Z Haberler Z -
0

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Almanya’da Yeni Trenleri İnceledi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentin raylı sistemlerinde kullanılacak olan yeni nesil trenleri yerinde deneyimlemek üzere Almanya’nın Düsseldorf şehrine ziyaret gerçekleştirdi.

İmamoğlu, Siemens Mobilite ve Teknoloji Merkezi’nde Sunuma Katıldı

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Pelin Alpkökin ile birlikte Almanya’ya giden İmamoğlu, Siemes Mobilite ve Teknoloji Merkezi’nde özel olarak hazırlanan sunuma katıldı. Siemens Türkiye CEO’su Dr. Hüseyin Geliş ve üst düzey yöneticiler tarafından, raylı sistemlerdeki yenilikler ve finansman konularında bilgilendirildi.

İmamoğlu: “Farklı Hızları Yakalayan Trenlere İhtiyacımız Var”

İmamoğlu, manyetik levitasyon yöntemiyle raylarda yol alan ve 180 km/s hıza ulaşabilen yeni nesil trenin test sürüşüne tanıklık etti. İmamoğlu, deneyimine ilişkin şu sözleri dile getirdi: “İstanbul’un HIZRAY projesi için farklı hızları yakalayan trenlere ihtiyacımız var. 75 km’yi 50-55 dakikada alan, 12 durakta duran ve 170-180 km hız yapabilen trenlerle İstanbul’u birbirine bağlayacak olağanüstü bir ring hattı olacak.”

İmamoğlu: “Heyecan Verici Bir Deneyimdi”

Değerlendirme konuşmasının ardından trenin makinist koltuğuna geçen İmamoğlu, 6 kilometrelik hattı başarıyla tamamladı. Deneyimi “heyecan verici” olarak tanımlayan İmamoğlu’na, test sürüşünü başarıyla tamamlaması nedeniyle sertifika verildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir