Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul’da “İskoçlar Çetesi”ne Operasyon: 8 Tutuklama

İstanbul’da “İskoçlar Çetesi”ne Operasyon: 8 Tutuklama

Haberler Z Haberler Z -
0

Operasyonda 38 Şüpheli Yakalandı

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, “İskoçlar Çetesi” adıyla bilinen organize suç örgütüne yönelik “Kafes-17 Operasyonu” gerçekleştirildi. Bu operasyon, İstanbul, Tekirdağ ve Gaziantep illerinde suç işlemek amacıyla örgüt kuran ve uyuşturucu madde imal ve ticareti yapan şüphelilere yönelikti.

Operasyon sonucunda 38 şüpheli yakalandı. Bu şüphelilerden 8’i tutuklandı ve diğerlerinin işlemleri devam ediyor.

Çok Sayıda Uyuşturucu Maddesi ve Silah Ele Geçirildi

Operasyon kapsamında ele geçirilen önemli bulgular arasında 165 kilogram skunk, 95 kilogram eroin, 23 kilogram kokain, 15 kilogram metamfetamin, 10 bin 500 sentetik uyuşturucu hap ve çok sayıda tabanca yer alıyor. Ayrıca, operasyon sırasında büyük miktarda altın, Türk lirası ve döviz de ele geçirildi.

Mal Varlıklarına El Konuldu

İlk belirlemelere göre, “İskoçlar Çetesi” olarak bilinen organize suç örgütünün yaklaşık değeri 200-250 milyon lira olan tüm mal varlığına el konuldu.

Yerlikaya: Organize Suç Örgütlerine Hayatı Dar Edeceğiz

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, operasyonla ilgili yaptığı açıklamada, “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine, halkımızın huzurunu bozanlara hayatı dar edeceğiz, nefeslerini keseceğiz. Operasyonları düzenleyen kahraman jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Aziz milletimizin duaları sizlerle. Hangi büyüklükte olursa olsun, organize suç örgütlerini çökertip adalete teslim edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yerlikaya, operasyona ilişkin görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

İlgili Yazılar