Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İznik Gölü’nde Jet Ski Kazası: Bir Kişi Hayatını Kaybetti

İznik Gölü’nde Jet Ski Kazası: Bir Kişi Hayatını Kaybetti

Haberler Z Haberler Z -
0

Olay Detayları

Dün saat 19.00 sıralarında İznik ilçesi Göllüce Mahallesi’nde gerçekleşen olayda, M.A.’ya ait otelde resepsiyon görevlisi olarak çalışan Kübra Özdemir ve çalışma arkadaşı Onur Işık, İznik Gölü kenarına jet ski ile gittiler. Can yeleği takmayan iki arkadaş, gölde kaza geçirdi.

Kurtarma Çalışmaları

Kübra Özdemir göle düştükten sonra kaybolurken, Onur Işık hız motoruna tutunarak yardım bekledi. Jandarma ekipleri bölgeye sevk edildi ve Kübra Özdemir’e ulaşmak için çalışmalar başlatıldı. Ne yazık ki, Özdemir kurtarılamadı ve hayatını kaybetti. Onur Işık ise gözaltına alındı.

Yasak Bölgede Gerçekleşen Kaza

İznik Gölü’nde gerçekleşen kaza, yasak bölge olarak belirlenen Aydınlar ve Müşküle Mahalleleri arasında meydana geldi. Bu bölgede yüzmek yasak olup, göle giren kişilere para cezası uygulanmaktadır.

Yetkililerin Uyarıları

İznik Gölü’nde plaj işleten Bekir Uslu, insanların can güvenliği için can yeleği takmaları gerektiğini vurgulayarak, yüzme bilmeyenlerin göle girmemeleri gerektiğini belirtti. Uslu, yasak bölgede can yeleği olmadan suya girenlerin risk altında olduğunu söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir