Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ‘Ordu’da Seçim Sürecinde MHP’li Adayın CHP Rakibine Yönelik Sözleri Tepki Çekti

‘Ordu’da Seçim Sürecinde MHP’li Adayın CHP Rakibine Yönelik Sözleri Tepki Çekti

Haberler Z Haberler Z -
0

MHP’li Adayın Tepki Çeken Sözleri

Ordu’nun Çamaş ilçesinde Cumhur İttifakı adayı olan MHP’li Mahmut Ayparçası, CHP’nin adayı Leyla Çıtır’a karşı sarf ettiği sözlerle tepki çekti. Ayparçası, seçim çalışmaları sırasında Leyla Çıtır hakkında ağır ifadeler kullandı. Ayparçası, “31 senedir kendi maaşını toplayamadı bu, ortalıkta süs kabağı gibi gezdi durdu. Başka bir şey yok. Çok iyi bildiği bir şey var, iyi dedikodu yapmak. Eğer oraya da takılırsam sana o dedikoduları da canlı yayında anlatırım. Kızım az kendine gel ya. Ya sonuçta bu bir seçim ne oluyor ya? Önüne gelene sarılıyorsun. Bizim inancımızda var mı bu? Ahlakımızda bu var mı? Sen Çamaş’a çok kötü örnek oldun. Kendine gel az” şeklinde konuştu.

CHP Adayı Leyla Çıtır’dan Cevap

CHP adayı Leyla Çıtır, sosyal medya hesabından Mahmut Ayparçası’na cevap verdi. Çıtır, “Karşılıklı saygı ile yürüttüğümüz bu seçim sürecini bugün Mahmut Ayparçası tarafıma yaptığı büyük bir saygısızlıkla bozmuştur. Tarafıma 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde hakaret ederek kendi seviyesini belli etmiştir. Ben kendimi bilen bir kadın olarak söylenen sözleri asla kabul etmiyorum. Toplumun ve ailenin temelini oluşturan kadına saygısı olmayan bir kişiye ne anlatılsa kâr etmeyecektir. Bu nedenle ben rakiplerimi değil, kendimi ve Çamaş’ım için yapacaklarımı anlatmaya devam edeceğim” dedi.

CHP’li Vekilden Sert Tepki

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Mahmut Ayparçası’na sert tepki gösterdi. Adıgüzel, sosyal medya hesabında, “Ordu Çamaş ilçesinin mevcut belediye başkanı ve yeniden Cumhur İttifakı adayı Mahmut Ayparçası, CHP’nin kadın adayı Leyla Çıtır’a hem de Kadınlar Günü’nde, bir Kadın Kooperatifinde ahlaksızca hakaret ediyor. Siyasetin de bir ahlakı var, bir seviyesi var. Bunun seviyesi zaten belli de o yanında oturup sessiz kalanlara ne demeli. Kendi partisi ve AKP’li yetkililer ile vekiller bunun ayarını düzeltecek mi, yoksa o işi ben mi yapayım?” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir