Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Saç Ekimi Sonuçları İçin Önemli Noktalar

Saç Ekimi Sonuçları İçin Önemli Noktalar

Haberler Z Haberler Z -
0

Bu yazımızda FUT, fue saç ekimi ve dhi saç ekimi kıyaslamasının ardından en iyi saç ekim merkezi tercihinizi şekillendirebilecek bazı ipuçları ve bakım ipuçları veriyoruz.

Saç ekimi nedir?

Saç ekimi, saç dökülmesinin üstesinden gelmek için mevcut tedavilerden biridir. Bu tür tedavi, foliküllerin yoğun saç büyüme alanından saç seyrelmesi alanına nakledilmesi gerektiğinden, kısmi saç dökülmesi vakalarında yaygın olarak kullanılır. Saç ekiminin üçü temel yöntemi vardır: Foliküler Ünite Nakli (FUT) ve Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) ve Doğrudan saç ekimi (DH).

En iyi saç ekim yöntemi?

Tabii ki bu bilgiyi en uygun tedaviyi önerebilecek cerrahınızdan almak her zaman tercih edilir ve daha bilgilendiricidir, ancak süreç hakkında önceden daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız lütfen aşağıdaki bilgileri okuyun.

FUT Saç Ekimi

FUT işlemi kullanılarak gerçekleştirilen bir saç ekimi, saç derisinin arkasından bir şerit alınan donör alanıyla mümkündür. Saçın oldukça yoğun olduğu bu kafa derisi alanı en belirgin ve mantıklı donör alanı olarak görülür. Yetenekli bir cerrah, yalnızca minimum yara izi bırakacak şekilde bu işlemi tamamlayabilir.  Donör şerit daha sonra, en doğal görünen sonuçları vermek için saç dökülmesi alanına yerleştirilecek olan birçok grefte dönüştülür.

FUE Saç Ekimi

FUE yöntemi kullanılarak yapılan saç ekimi, tek tek saç köklerinin alınmasını gerektirir. FUT yönteminde olduğu gibi saç derisinin arka kısmındaki yoğun bölgeden saçlar donör şerit yerine tek tek foliküller halinde alınır. Tahmin edebileceğiniz gibi bu işlem oldukça beceri gerektiren ve oldukça zaman alan bir işlemdir çok kısa saç stiline sahip kişilerde bile minimal iz bıraktığından tercih edilir.

Tüm hastalar farklı yüz özelliklerine ve değişen derecelerde saç dökülmesine sahip olduğundan, her tedavi saç stiline, saç yoğunluğuna ve istenen sonuçlara göre değişiklik gösterecektir. Ancak en iyi saç ekim merkezi olarak seçtiğiniz sağlık kuruluşu tüm bu ekip prosedürlerinde maharetli saç ekim uzmanları ile faaliyet göstermelidir.

Dhi saç ekimi

DHI saç ekimi ameliyatı FUE’ye göre daha güncel bir işlemdir ve giderek daha çok sayıda hasta tarafından tercih edilmektedir. FUE tekniğine benzer; yani ameliyat sonrası iz bırakmaz ve doğal bir görünüm sağlar. Bu iki prosedür arasındaki fark, DHI’nin greft çıkarma işlemi FUE’ye benzer olmasına rağmen kalem saç ekimi olarak bilinen bu teknikte saçlar bir enstrümana yüklenir ve direkt olarak alıcı bölgeye ekilir. DHI işlemi sırasında kanalların oluşturulması ve ekim safhaları aynı anda tamamlanmış olur. Choi implanter cihazı doktora daha fazla hassasiyet kazandırır; aynı zamanda yeni ekilen saçların açısı, yönü ve derinliği konusunda azami rahatlık sağlar.

En iyi saç ekimi sonuçları için bakım

Daha önce saç ekimi yaptırdıysanız ve önemli miktarda saç uzamasının sonuçlarını görmeye başladıysanız, saçınıza daha iyi bakmak, saç sağlığını korumaya ve riskleri azaltmaya yardımcı olmak için yapmanız gereken herhangi bir şey olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz.

Bu yazımızda, saç ekiminize bakım yapmak için kullanmanız gereken en önemli ipuçlarından bazılarını ele alacağız ve son ekim ameliyatınızın sonuçlarının da onlar kadar başarılı olmasını sağlayacak sağlıklı saçlar için tavsiyelerde bulunacağız.

Her şeyden önce, saçınızı yıkarken öncelikle kafa derisini nazik bir şekilde temizlemeye odaklanmak önemlidir. Saçları bastırarak temizlemek, greftlerin stabilitesini kaybetmesine neden olabilir. Bununla birlikte, saçı yumuşatırken, ürünü sadece saç uçlarına uygulayarak yıkama. Saç kremini kökünden uygulamak saçın düz ve gevşek görünmesine yardımcı olabileceğinden, bu tavsiyeye özellikle ince telli saçlara sahip olanlar uymalıdır.

Yağlı saçlar daha sık yıkanmalıdır; saçınızı ne sıklıkla temizlemeyi seçeceğiniz, saç deriniz tarafından doğal olarak sentezlenen yağ miktarına da bağlı olacaktır. Ancak saçınızda pullar görmeye başlarsanız, yeterince yıkamamış olabilirsiniz. Saç derisinde biriken kir, saç ekimi tedavinizin başarısını engelleyebilecek kafa derisi hastalıklarına yol açabilir. Yağlı bir saç deriniz varsa, saçların günde bir kez sık ​​yıkanması gerekebilir.

Saç ekim sonrası şampuan kullanımı

En iyi saç ekim merkezi uzmanları tarafından önerilen saç kremi, her şampuanlamadan sonra saça uygulanmalıdır, çünkü yıpranmış veya hasar görmüş saçların görünümünü büyük ölçüde iyileştirmeye yardımcı olabilir. Saç sağlığına potansiyel olarak zarar verebilecek çok sayıda dış kuvvete karşı da koruma sağlar. Saç kremi, zararlı UV ışınları gibi zararlı şeylere karşı bir bariyer görevi görür, zamanla saçın gücünü artırmaya ve saç ekimi sonuçlarını daha iyi hale getirmeye yardımcı olur.

Ayrıca saçınızı şampuanlamak ve şekillendirmek için kullandığınız ürünlerin saç tipinize uygun olduğundan emin olunmalıdır. Saç ihtiyaçlarınız için özel olarak formüle edilmiş ürünleri kullanmak, saçınızın genel sağlığını ve dolayısıyla genel olarak ekim ameliyatınızın başarısını büyük ölçüde artırabilir. Piyasada, bütçenizin yanı sıra ihtiyaçlarınıza en uygun seçeneği bulmanızı sağlayan çeşitli şampuan ve saç kremi markası bulunmaktadır.

Sadece bu birkaç basit adımı izleyerek, saç ekimi yaptıranlar, tedavilerinin sonuçlarını görmeye başladıklarında saçlarının genel sağlığını büyük ölçüde iyileştirebilir. Sağlıklı ve bakımlı saçlara ulaşmalarına yardımcı olabilir.

Saç dökülmesi yaşıyorsanız ve sorunu çözmek için en iyi saç ekim merkezi arayışına girdiyseniz saç ekimi öncesi kadar sonrasının da önemli olduğunu unutmayın!

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir