Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı Hakkında Açıklama

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı Hakkında Açıklama

Haberler Z Haberler Z -
0

Sağlık Bakanlığı 27 Bin Personel Alımı Gerçekleştirdi

Sağlık Bakanlığı, son dönemde gerçekleştirdiği 27 bin personel alımının ardından **çok kısa bir süre içerisinde 8 bin işçi** daha alımı yapacak. Bakan Fahrettin Koca, işçi alımına ilişkin önemli detayları paylaştı.

8 Bin İşçi Kura ile Alınacak

Bakan Koca, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, **İŞ-KUR’a yapılan başvurular arasından kura ile 8 bin işçi alımı** yapılacağını duyurdu. Kura çekilişi noter huzurunda ve YouTube üzerinden canlı yayınla gerçekleştirilecek. Mülakat olmadan gerçekleşecek atamalar, hızlı bir şekilde tamamlanacak.

Sözleşmeli Kadro Sayısında 9 Bin Artış

Bakan Koca, 27 bin personelin atama süreciyle ilgili olarak, sözleşmeli pozisyonlara **mülakat olmaksızın** atamaların yapıldığını belirtti. **Yeni çalışma arkadaşlarının en kısa sürede göreve başlayacağını** vurguladı. Ayrıca, “Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Sonuçları”nın yakın zamanda açıklanacağını dile getirdi.

Son olarak, Bakan Koca, **yan dal uzmanlığı kadro sayısında 9 bin artış** olduğunu ve buna bağlı olarak Ankara ve İstanbul dışında bütün yan dal uzmanlarının sözleşmeli olacağını belirtti. Yan dal uzmanlarının tercih sonuçlarının yakında açıklanmasını beklediğini ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir