Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Sinan Ateş Cinayeti: PTS Kayıtları İnceleniyor

Sinan Ateş Cinayeti: PTS Kayıtları İnceleniyor

Haberler Z Haberler Z -
0

Ülkü Ocakları Yöneticileri Hakkında Yürütülen Soruşturma

Ankara’da işlenen Sinan Ateş cinayetinde azmettirici oldukları iddia edilen eski Ülkü Ocakları Genel Merkez Yöneticisi Tolgahan Demirbaş ve Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanı Ömer Şanlı’nın kullandığı araçların Plaka Tanıma Sistemleri (PTS) kayıtları inceleniyor.

PTS Kayıtlarına Ulaşıldı

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği tarafından incelenen PTS kayıtlarında, iddianamede adı yer almayan Ömer Şanlı’nın kullandığı “06 DB 7018” plakalı araç ve Tolgahan Demirbaş’ın kullandığı iddia edilen “34 CRY 469” plakalı aracın detayları yer alıyor.

Savcı Durdu Özer’in Talebi

Savcı Durdu Özer’in talimatıyla 10 Şubat 2023’te PTS kayıtlarının incelenmesi istendi. Savcı, araç içi görüntülerin tespit edilerek araçları kullanan şahısların belirlenmesini ve güvenlik kameralarının incelenmesini talep etti.

Cinayet Gününe Ait Görüntüler Ortaya Çıktı

PTS kayıtlarında, cinayet gününe ait görüntüler incelenirken, Ömer Şanlı’nın kullandığı aracın Bolu Highway AVM’ye giriş ve çıkışı ile Tolgahan Demirbaş’ın kullandığı aracın izleri tespit edildi.

Adli Süreç

Soruşturma kapsamında tutuklanan kritik şüphelilerin yanı sıra Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın özel kalem müdürü ve yardımcısı da bulunuyor. Soruşturma, adli tatil nedeniyle geçici olarak durdurulmuş, ancak tatil sonrasında Eylül 2023’te yeniden başlatılmıştı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir