Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Tüprag Metal Madencilik Faaliyetleri Protesto Ediliyor

Tüprag Metal Madencilik Faaliyetleri Protesto Ediliyor

Haberler Z Haberler Z -
0

Tepkiler Eş Zamanlı ve Ortak Mücadele İle Büyüyor

Türkiye’de faaliyet gösteren Tüprag Metal Madencilik’e karşı tepkiler artıyor. Orijinal adı Eldorado Gold Corporation olan şirketin faaliyetlerine Türkiye ve Yunanistan’daki ekoloji hareketi temsilcilerinden ortak bir mücadele başlatıldı.

Altın Madenciliğine Karşı Eylemler Yapıldı

Türkiye ve Yunanistan’da faaliyet gösteren şirkete karşı eş zamanlı protesto eylemleri düzenlendi. Kamuoyu açıklamalarında birçok çevre örgütünün imzası bulunuyor. Altın madenciliğinin doğaya verdiği zararlar vurgulanarak şirketin faaliyetleri eleştirildi.

Türkiye’de 22 Altın Madeni Var

Türkiye’de 19’u aktif, toplamda 22 altın madeni bulunduğu ve hükümetten lisans alarak faaliyete geçme aşamasında en az 20 maden olduğu belirtildi. Altın madenciliğinin çevreye ve insan sağlığına verdiği zararlar iddaci giriş üzerine endişeler dile getirildi.

Çevre Aktivistleri Eldorado Altın Madeni’ni Protesto Etti

İzmir Efemçukuru’nda toplanan demokratik kitle örgütleri, altına hayır ve yaşama evet mesajlarıyla Eldorado Altın Madeni’ni protesto etti. Şirketin faaliyetlerinin çevreye ve su kaynaklarına zarar verdiği belirtildi.

Ekolojik Yıkım Bilimsel Raporlarla Kanıtlandı

Eldorado Gold’un faaliyetlerinin bilimsel raporlarla ekolojik yıkıma neden olduğu ortaya konuldu. Altın madenciliğinin çevre ve toplum üzerindeki olumsuz etkileri vurgulanarak şirketin sorumluluğu dile getirildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir