Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Türk Silahlı Kuvvetleri PKK’ya Karşı Operasyonlarına Devam Ediyor

Türk Silahlı Kuvvetleri PKK’ya Karşı Operasyonlarına Devam Ediyor

Haberler Z Haberler Z -
0

TSK, Hakurk Bölgesinde 5 PKK’lı Teröristi Etkisiz Hale Getirdi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlarını kararlılıkla sürdürüyor. Son olarak, Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Irak’ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde tespit edilen 5 PKK’lı terörist, düzenlenen hava harekâtıyla etkisiz hâle getirildi.

Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri, teröristlerin bölgede güvenlik tehdidi oluşturduğunu belirtti. TSK’nın, terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlarını kararlı ve etkin bir şekilde sürdürdüğü vurgulandı.

TSK’nın hava harekâtı sonucunda etkisiz hâle getirilen teröristlerin, PKK’nın bölgedeki faaliyetlerine katılan önemli isimlerden olduğu düşünülüyor. Bu operasyonla birlikte, terör örgütünün lojistik ve silah depolama alanlarına önemli bir darbe indirildiği ifade ediliyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri, terör örgütü PKK ve diğer terörist gruplara yönelik operasyonlarda kararlılıkla hareket etmeye devam edeceğini belirtti. Halkın güvenliğini sağlama ve terörle mücadele konusundaki kararlılığının altını bir kez daha çizdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir