Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Van İran Sınırında Güvenlik Önlemleri Üst Düzeyde

Van İran Sınırında Güvenlik Önlemleri Üst Düzeyde

Haberler Z Haberler Z -
0

Van’da Yasa Dışı Geçişler ve Kaçakçılıkla Mücadele

Van, İran ile en uzun sınıra sahip şehirlerimizden biri olup, yasa dışı geçişler, kaçakçılık faaliyetleri ve teröristlerin sızmasını engellemek amacıyla hudut hattında güvenlik önlemleri üst düzeyde tutuluyor.

295 Kilometrelik Sınırda Güvenlik Duvarı İnşası Devam Ediyor

Komşu ülke ile olan 295 kilometrelik sınırda her türlü yasa dışı faaliyetin önlenmesi amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında güvenlik duvarının örülmesi çalışmaları sürüyor. Şu ana kadar 173 kilometrelik bölümün beton duvarını tamamlayan görevliler, kalan kısımlarda da çalışmaya devam ediyor.

Güvenlik Güçleri ve Teknolojik Donanımlarla Kontrol Altında

Beton duvarın üzerine 163 kilometrelik bölüme 3 sıra jiletli tel çeken, 347 kilometre hendek kazan ekipler, tahrip olan kısımların da onarımını yapıyor. Güvenlik güçleri, harekete duyarlı sensörler, termal kameralar, gece görüşlü dürbünler, optik kuleler ve güvenlik duvarıyla kontrol altında tutulan sınır hattında, 7 gün 24 saat esasıyla görevini sürdürüyor.

İnsansız Hava Araçları ile Anında Müdahale

İnsansız hava araçları ve teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak karşılaştıkları yasa dışı faaliyetlere anında müdahale eden güvenlik güçleri, sınırdan geçişleri engellemeye çalışıyor. Bu önlemlerle Van’da sınır güvenliği en üst seviyede sağlanmaya çalışılıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir