Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yerel Seçimler İçin CHP’de Aday Belirleme Çalışmaları Devam Ediyor

Yerel Seçimler İçin CHP’de Aday Belirleme Çalışmaları Devam Ediyor

Haberler Z Haberler Z -
0

CHP’de Aday Belirleme Çalışmaları Sürüyor

Yerel seçimlere sayılı günler kala, CHP’de aday belirleme çalışmaları hızla devam ediyor. Şu ana kadar büyükşehirlerde 7, toplamda ise 353 seçim çevresinde belediye başkan adayları açıklandı.

Diğer İllerde Aday Belirleme Sürecinde Gerginlik Yaşanıyor

CHP’de diğer illerdeki aday belirleme sürecinde ise gerginlik yaşandığı iddia ediliyor. Parti içinde bazı illerdeki aday belirleme çalışmaları tartışmalara neden olmuştur.

“İzmir, Antalya, Adana Aday Belirleme Çalışmalarıyla Uğraşıyor”

CHP’nin eski İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Ekrem Bey İstanbul’un 39 ilçesinin belediye başkan adayını belirlemekle yetinmiyor, İzmir’de Antalya’da Adana’da aday belirlemeye çalışıyor, Karadeniz’e zaten kimse giremiyor. Kardeşim böyle bir parti olur mu itiraz ediyorum ve reddediyorum” şeklinde konuştu.

Yarkadaş: “İki Başlılık Olur ve Parti Yönetilemez”

Yarkadaş, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı; Çanakkale’ye, İzmir’e, Antalya’ya, Ankara’ya, Çankaya’ya aday belirlemeye aday bulmaya çalıştığında iki başlılık olur ve o partiyi yönetemezsin” ifadelerini kullandı.

Aday Belirleme Süreci Krize Dönüşüyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun adaylığının resmi olarak açıklandığı tanıtım toplantısında, ilçe belediye başkan adayları hakkında herhangi bir açıklama yapılmaması, aday belirleme sürecinin krize dönüştüğü yorumlarına yol açtı.

Yazar Ferhat Murat, “Planlanan şekilde gerçekleşseydi bugün CHP aday tanıtım toplantısında ilçe adaylarını da duymuş olacaktık. Kesinlikle aday belirleme süreci krize dönüşüyor” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir