Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Almanya’da Miss Almanya 2024 Yarışmasını Kazanan Apameh Senauer Kimdir?

Almanya’da Miss Almanya 2024 Yarışmasını Kazanan Apameh Senauer Kimdir?

Haberler Z Haberler Z -
0

İran’dan Almanya’ya Yolculuk

Berlin’de yaşayan ve 6 yaşındayken ailesiyle İran’dan Almanya’ya taşınan Apameh Senauer, Miss Almanya 2024 yarışmasında zaferi elde etti.

Zafer ve Geçmişi

39 yaşındaki Senauer, 15 bin kadını geride bırakarak Miss Almanya tacını takmaya hak kazandı. Alman bir eşi olan ve iki çocuk sahibi genç kadın, “Kazandığıma inanamıyorum” dedi ve aynı zamanda 25 bin euroluk ödülün de sahibi oldu.

Kadın Hakları Aktivisti

Senauer, İran’daki kadın hakları ihlallerine karşı çıkan bir aktivist olarak biliniyor. Geçmişte İran yönetimini eleştiren yürüyüşlere katılan Senauer, Miss Almanya platformunu kadın haklarını savunmak için kullanmayı planlıyor.

Engellere Rağmen

Hayatında birçok engelle karşılaşan Senauer, “Tek bir mottom var o da ‘devam et'” diyerek, başarısının ardındaki azmi ve kararlılığı vurguluyor. Göçmen çocukların duygu ve düşüncelerine hakim olduğunu belirten genç kadın, bu konuda çalışmalar yapmayı hedefliyor.

Yaş Sınırının Kaldırılması

Bu yıl yaş sınırının kaldırıldığı yarışmaya Hamburg’dan katılan 42 yaşındaki Mignon Kowollik en yaşlı katılımcı oldu. Miss Almanya 2024, farklı yaş ve kültürel geçmişlere sahip kadınların başarı hikayelerini ön plana çıkararak dikkatleri üzerine çekti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir