Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, Hakeme Saldırdı

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, Hakeme Saldırdı

Haberler Z Haberler Z -
0

Ankaragücü – Rizespor Maçında Çirkin Saldırı

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, Ankaragücü – Rizespor maçının ardından orta hakem Halil Umut Meler’e saldırdı. Maçın berabere bitmesinin ardından sahaya giren Koca, Meler’e yumruk atarak saldırdı. Meler, aldığı darbe sonucunda yere düştü ve tekmelendi. Bu çirkin saldırı, spor camiası ve ünlü isimler tarafından sert bir şekilde kınandı.

Ünlü İsimlerden Tepkiler

Birçok ünlü isim, sosyal medya hesaplarından ardı ardına tepkilerini paylaştı. İşte bazı ünlülerin tepkileri:

Mustafa Sandal

“Halil Umut Meler’e yapılan alçak saldırı, Türk futboluna yapılan bir saldırıdır. Bu atılan yumruk ona değil, Türk spor dünyasına atılmış bir yumruktur! Umarım, bu terbiyesizliğin bedeli İtalya ile ortak düzenlenecek EURO 2032’nin Türkiye’den alınmasıyla sonuçlanmaz. Halil Umut Meler’e ve tüm hakem camiasına geçmiş olsun. Sporun, barış ve kardeşlik demek olduğu bilincini tekrar kazanmamız dileğiyle…”

Şahan Gökbakar

“Halil Umut Meler’e yapılan bu aşağılık saldırıyı kınıyorum. Yazık, günah… Bu şiddet söylemini körükleyenler mutlu musunuz? Bu rezalete çok sert ve net bir tepki verilmek zorunda. Türkiye Futbol Federasyonu bu konuda en sert tepkiyi koymanız lazım. Bu olaya tepki vermek tamam ama asıl tepki verilmesi gereken zaman ‘Birilerini tokatlayabiliriz’ açıklamalarının yapıldığı andı. ‘Hakemleri sokakta çekin, taciz edin’ dendiği zamandı. Hep yanlış zamanda tepki veriliyor. Hep testi kırılınca maalesef… Bu yaşanan bir utançtır. 15 gün sonra unutmayın ama. Türkiye Futbol Federasyonu tarihi bir tepki vermelidir.”

Süha Uygur

“Türk futbolu nakavt olmuştur. Konuşulacak hiçbir şey kalmadı. Bu utanç hepimizin. Ne lig, ne de Avrupa, artık hiçbir önemi yoktur. Yazıklar olsun hepinize.”

Şoray Uzun

“Geçmiş olsun Halil Umut Meler. Futboldan anlamayan, tek özelliği paralı olmak olan, medyada bir şekilde yer almaya bayılan kompleks kumkumaları, gerekli gereksiz her maç sonu konuşan lüzumsuz tipler, etrafındaki yalamaların gazına gelen karakter yoksunları; bu güzel oyundan defolun gidin!”

İbrahim Büyükak

“Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Yaşananlar asla kabul edilemez. Halil Umut Meler’e yapılan saldırıyı kınıyoruz. Geçmiş olsun. Yanındayız!”

Gonca Vuslateri

“Böyle futbol anlayışı yoktur. Haksızlık karşısında böyle densiz bir yaklaşım kabul edilemez, edilmemeli.”

İlgili Yazılar