Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. ‘Atatürk’ü Anma ve Gençlik Bayramı Etkinliği İpsala’da Gerçekleşti’

‘Atatürk’ü Anma ve Gençlik Bayramı Etkinliği İpsala’da Gerçekleşti’

Haberler Z Haberler Z -
0

Atatürk’ün Doğduğu Evden Getirilen Toprak İpsala’da Atletlere Teslim Edildi

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği ve İpsala Kaymakamlığı, ’19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ etkinlikleri kapsamında önemli bir organizasyona imza attı. Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin bahçesinden alınan toprak, Gümülcine Başkonsolosluğu tarafından İpsala Sınır Kapısı’na getirildi.

İpsala’da Düzenlenen Törenle Atletlere Teslim Edildi

İpsala Sınır Kapısı’nda düzenlenen törende, Türk bayrağına sarılı toprak, “Atatürk’ü Anma ve Barış Koşusu”na katılan İstanbul Masterleri Atletizm Spor Kulübü sporcularına teslim edildi. İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili, etkinliğin İpsala’da düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, toprağı atletlere teslim edeceklerini belirtti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Vurguları

Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal, Atatürk’ün hayatı boyunca yaptığı davranışların kendilerine ışık tuttuğunu belirtirken, Atatürk’ün gençliğe verdiği önemi ve Milli Mücadele’deki rolünü vurguladı. Ünal, Atatürk’ün gençliği Cumhuriyet’in temeli olarak gördüğünü ve onlara büyük umut bağladığını ifade etti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Gençlere Emaneti

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Hasan Küçük ise Atatürk’ün başlattığı bağımsızlık hareketinin Türk milletinin azmi sayesinde zaferle sonuçlandığını dile getirdi. Küçük, binlerce şehit verilerek kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin gençlere emanet edildiğini ve bu emanetin korunması ve yaşatılmasının gençlerin en büyük görevi olduğunu vurguladı.

Okunan şiir ve halk oyunları gösterisinin ardından atletlere teslim edilen “Ata toprağı”, Ankara’ya gönderilmek üzere yola çıktı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir