Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Başkent Kampala Yakınlarındaki Vahşi Yaşam Alanları

Başkent Kampala Yakınlarındaki Vahşi Yaşam Alanları

Haberler Z Haberler Z -
0

Rwakobo National Parkı ve Queen Elizabeth Ulusal Parkı

Başkent Kampala’ya 300 kilometre uzaklıktaki Rwakobo National Parkı ile 400 kilometre uzaklıktaki Queen Elizabeth Ulusal Parkı, ziyaretçilerine Afrika vahşi yaşamının örneklerini sunuyor.

Çeşitli Vahşi Hayvanlarla Dolu Vahşi Yaşam Alanları

Her yıl yerli ve yabancı çok sayıda kişinin ziyaret ettiği vahşi yaşam alanlarında, Afrika mandası, Uganda kobu, zebra, impala, bufalo, su aygırı, Nil timsahı, Afrika savan fili, Afrika parsı, aslan ve şempanze gibi çeşitli vahşi hayvanları görme şansına sahip olunuyor.

Queen Elizabeth Ulusal Parkı

Başkent Kampala’nın güneybatısında yer alan Queen Elizabeth Ulusal Parkı, 95 memeli ve 500’den fazla kuş türüne ev sahipliği yapıyor. Ülkenin gözde safari merkezi olma özelliği taşıyan 1978 kilometrekarelik ulusal parkı, nesli tükenme tehdidi altındaki birçok hayvanı görmek isteyen yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor.

Rwakobo Ulusal Parkı

Rwakobo Ulusal Parkı, safari meraklılarının öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. 260 kilometrekarelik alana sahip park, macera tutkunlarına unutulmaz anlar yaşatıyor. Kuş sürülerinin uğrak noktası haline gelen parktaki irili ufaklı göller, ziyaretçilerin beğenisini kazanıyor. Safari deneyimi yaşamak isteyenler için park çevresinde konaklama tesisleri de bulunuyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir