Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Gazeteci-Yazar Ergun Hiçyılmaz Hayatını Kaybetti

Gazeteci-Yazar Ergun Hiçyılmaz Hayatını Kaybetti

Haberler Z Haberler Z -
0

Eskişehir İç Anadolu Gazetesi’nde Meslek Hayatına Başladı

Mesleğe 1960 yılında Eskişehir İç Anadolu Gazetesi’nde başlayan, 80 yaşındaki gazeteci-yazar Ergun Hiçyılmaz dün İstanbul’da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. İki çocuk babası olan Hiçyılmaz için bugün Üsküdar Bülbüldere Fevziye Hatun Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi.

Fenerbahçe Marşıyla Uğurlandı

Cenaze törenine Hiçyılmaz’ın ailesi, sevenleri ve birçok gazeteci ismi katıldı. Gazeteci Ressam Bedri Baykam, Fenerbahçe formasını tabutun üstüne koyarak Fenerbahçe marşı söyleyerek tabutu taşıdı. Hiçyılmaz’ın cenazesi öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Üsküdar Bülbülderesi Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Bir Gazeteci ve Yazarın Başarılı Kariyeri

Ergun Hiçyılmaz, 1942 yılında Eskişehir’de doğdu. Akşam, Yeni Sabah, Yeni İstanbul, Fotospor, Tercüman, Güneş, Nokta, Yankı, Sabah gazetelerinde çalıştı. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve TSYD gibi kuruluşlardan 27 kez başarı ödülü aldı. TGC’nin spor yazarlığı dalında Yılın Gazetecisi Ödülü’ne layık görüldü. 1993 yılında Altın Kitaplar Ödülü’nü kazandı.

Spor ve Edebiyat Alanında Eserler Verdi

Hiçyılmaz, Türk Spor Tarihi, Sporun Yapısal Analizi, Beşiktaş, Fenerbahçe, Atatürk’ün Gençlik ve Spor Politikası gibi birçok kitap yazdı. Ayrıca Türkiye’de ilk sesli kitabın yazarı olarak da biliniyordu. Kendisi çeşitli öğrenim kurumlarında öğretim üyeliği de yapmıştır. Sürekli Basın Kartı taşıyan Hiçyılmaz’ın vefatı, Türk gazetecilik camiasında büyük bir kayıp olarak değerlendirilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir