Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. İnancın Gücü: Demir Akciğerden Hayata Tutunan Adam

İnancın Gücü: Demir Akciğerden Hayata Tutunan Adam

Haberler Z Haberler Z -
0

Çocuk Felcini Yenen Paul Alexander

Paul Alexander, 1952’de altı yaşındayken çocuk felci geçirdi. Bu hastalık sonucunda boyundan aşağısı felç kalan Alexander, nefes almak için 70 yılı aşkın bir süre demir akciğer makinesine bağımlı yaşadı.

Hayatta Kalma Mücadelesi

Christopher Ulmer, Alexander’ın vefat haberini GoFundMe sayfasında duyurarak, “Paul Alexander dün vefat etti. Çocuk felcini atlatıp 70 yıldan fazla bir süre demir akciğerin içinde yaşadı. Bu süre zarfında üniversiteye gitti, avukat ve bir yazar oldu. Hikayesi dünyanın dört bir yanındaki insanlara ilham verdi.” ifadelerini kullandı.

Başarılarla Dolu Hayat

Alexander, engelli hakları aktivisti olarak ön plana çıktı. Dallas’ta derslere bizzat katılmadan liseden mezun olan ilk kişi oldu. Hukuk fakültesini bitirerek bir duruşma avukatı oldu ve müvekkillerini değiştirilmiş tekerlekli sandalyesiyle temsil etti. Ayrıca engelli hakları için mücadele verdi ve kendi anı kitabını yazdı.

Dayanışma ve Aşk

Alexander, nişanlısı Claire ile tanıştı ve uzun yıllar bakıcısı Kathy Gaines’in desteğini gördü. Alexander, demir akciğer makinesinden vazgeçmeyerek hayata sıkı sıkıya tutundu, alıştığı yaşam tarzını sürdürdü.

Çocuk Felci ve Mücadele

Çocuk felci, solunum fonksiyonunu etkileyen ve felce yol açabilen bir hastalıktır. Aşı çalışmalarının yaygınlaşmasıyla dünya genelinde büyük ölçüde önüne geçilmiş olsa da hala bazı ülkelerde endemik olarak görülmektedir.

Alexander’ın yaşamı, inancın ve kararlılığın insanı neler başarabileceğine dair önemli bir örnek teşkil etmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir