Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. İstanbul’da Yükselen Sıcaklık ve Yoğun Nem Vatandaşı Bunaltıyor

İstanbul’da Yükselen Sıcaklık ve Yoğun Nem Vatandaşı Bunaltıyor

Haberler Z Haberler Z -
0

İstanbullular Serinlemek İçin Sahillere Akın Ediyor

İstanbul’daki sıcaklık artarken yüksek nem de vatandaşı bunaltıyor. Sıcak havadan bunalanlar sahillerde denize girip serinlemeye çalışırken bazıları ağaçların altındaki gölgelik alanlarda sıcaktan korunmaya çalışıyor. Sarayburnu, Ahırkapı ile Çatladıkapı sahilinde bazı vatandaşlar kayalık alanlarda güneşlenirken denize girdi. Sahil yolunda yürüyüş yapanlar ise sıcaklık ve nemden dolayı zor anlar yaşıyor. Caddebostan ve Salacak sahillerinde de serinlemek isteyen bazı vatandaşlar denize girerek ferahlıyor.

Klima Montajında Uzayan Teslim Süreleri

Hava sıcaklıklarının yükselmesiyle klima satış, bakım ve montaj taleplerinde yoğunluk yaşanıyor. İstanbul’da ev ve iş yerlerine yeni klima satın almak veya cihazına bakım yaptırmak isteyenler, bir aya yaklaşan servis sürelerini beklemek zorunda kalıyor. Kartal’da beyaz eşya mağazası sahibi Derviş Karataş, klima işlemlerinin sıcaklıkların tavan yaptığı dönemlere bırakılmaması gerektiğini vurgulayarak, yaz sezonunun başlamasıyla servis talebinde zorluk yaşadıklarını belirtti.

Karataş’a göre, klimaların montajı normalde 2-3 saat sürerken yoğun talep nedeniyle ekiplerin yetişmekte zorlandığını ifade etti. Ayrıca, cihazlardaki filtrelerin düzenli olarak temizlenmesi gerektiğini vurgulayarak, filtrelerin temizlenmemesi durumunda tozla dolacağını ve veriminin düşeceğini söyledi. Bahar aylarının detaylı bakım için tercih edilmesini öneren Karataş, vatandaşlara klimalarını yaz aylarını beklemeden hazırlamalarını tavsiye etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir