Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Kadın Kahveci, Geçtiğimiz 20 Yılda Liseyi Bitirip, Üniversite Birincisi Olarak Mezun Oldu

Kadın Kahveci, Geçtiğimiz 20 Yılda Liseyi Bitirip, Üniversite Birincisi Olarak Mezun Oldu

Haberler Z Haberler Z -
0

Kahveci’nin Başarı Hikayesi

Kahveci, hayat şartları nedeniyle eğitim hayatına ara vermek zorunda kaldı ancak okuma isteğinden hiç vazgeçmedi. Liseyi açıktan bitirip tarih alanında kendini geliştirmeye başladı.

Üniversiteye Kazanma ve Başarı

20 yıl sonra üniversiteye girmeye karar veren Kahveci, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tarih Bölümü’nü kazandı ve birincilikle bitirme hedefiyle ders çalışmaya başladı.

Gelecek Hedefleri

Kahveci, üniversiteyi birincilikle bitirerek gurur yaşadı ve şimdi yüksek lisans ve doktora yapmayı hedefliyor. Kendisine inanmanın ve planlı çalışmanın başarıya giden yol olduğunu belirtiyor.

Destek ve Motivasyon

Kızının eğitimi ve işi nedeniyle Zonguldak’ta üniversiteyi tercih eden Kahveci, ailesi, okul yönetimi ve öğrencilerden aldığı destekle başarısını taçlandırdı. Kendisini örnek alanlar için de cesaret ve motivasyon kaynağı oldu.

Öğüt ve İlham

Kahveci, eğitimin önemini vurgulayarak, isteyen herkesin başarabileceğini söylüyor. Planlı çalışmanın ve sürekli öğrenmenin başarıya giden yolda önemli olduğunu ifade ediyor.

Okul Yönetiminin ve Akademisyenlerin Görüşleri

Üniversite dekanı ve bölüm başkanı, Kahveci’nin disiplinli ve başarılı bir öğrenci olduğunu vurgulayarak, diğer öğrencilere örnek oluşturduğunu belirtiyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir