Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Lavanta Tarlaları: Doğayla İç İçe Bir Mola

Lavanta Tarlaları: Doğayla İç İçe Bir Mola

Haberler Z Haberler Z -
0

Kentteki Lavanta Tarlaları, Ziyaretçilere Görsel ve Ruhsal Bir Şölen Sunuyor

Kıraç alanların tarıma kazandırılması amacıyla 1500 dekarda ekimi yapılan lavanta, hem üreticilerin ekonomisine hem de kentin turizmine katkı sağlıyor. Kentteki lavanta tarlalarında çiçek açmaya başladığı zaman, göz alıcı bir manzara ortaya çıkıyor.

Lavanta Tarlaları: Fotoğraf Stüdyosunu Aratmıyor

Ziyaretçiler, adeta fotoğraf stüdyosunu andıran lavanta tarlalarında üreticiler tarafından hazırlanan dekorlar eşliğinde unutulmaz anılar biriktiriyor. Kentte yaşayanlar ve şehre gelen ziyaretçiler, burada doğayla iç içe vakit geçirip stresten uzaklaşıyor.

“Mor Güzelliği Kaçırmayın!”

Lavanta üreticisi Hakan Turgut, bir ay sürecek olan mor güzelliği kaçırmamaları gerektiğini belirterek, “Bugün de hafta sonu olması dolayısıyla ilgi bir hayli fazla. Burada insanlar stres atarak mutlu bir şekilde ayrılıyor. Tekirdağ’ın mor renkli tarlaları güzel anılar biriktirmek isteyenleri bekliyor” dedi.

“Huzur Verici Bir Mekan”

İstanbul’dan gelen ziyaretçilerden Melek Bayuk, lavanta tarlasının insana huzur verdiğini aktararak, “Burada zaman geçirmek gerçekten keyifli. Doğal bir yer ve eşsiz güzellikte bir manzaraya sahip” dedi.

Gülşen Yiğit ise arkadaşlarıyla İstanbul’dan lavanta tarlasında buluştuklarını belirterek, “Çok güzel fotoğraflar çektik, enerjisi yüksek bir gün geçirdik” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir