Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Pamela Salem Hollywood’un Unutulmaz İsimlerinden Biriydi

Pamela Salem Hollywood’un Unutulmaz İsimlerinden Biriydi

Haberler Z Haberler Z -
0

Oyuncu, James Bond ve General Hospital gibi yapımlardaki rolleriyle tanınıyordu

Hollywood’un eski yıldızlarından biri olan Pamela Salem, kaybıyla sevenlerini yasa boğdu. Salem, daha çok James Bond, General Hospital, ER gibi yapımlardaki rolleriyle tanınıyordu. 1983’te Sean Connery ile birlikte rol aldığı Never Say Never Again filmindeki Miss Moneypenny karakteriyle akıllarda yer etti.

Sevdikleri ve Meslektaşları Salem İçin Üzgün

Oyuncunun vefatıyla ilgili Big Finish adlı yapım şirketi, “Sevgili dostumuz ve meslektaşımız Pamela Salem’in vefatını doğrulamaktan büyük üzüntü duyuyoruz” açıklamasını yaptı. Salem, Hindistan’ın Mumbai şehrinde doğdu ve Almanya’daki Heidelberg Üniversitesi’nde eğitim gördü.

Televizyon ve Sinema Kariyeri

Salem’in televizyon kariyeri 1970’lerin başında Out Of The Unknown ve Jason King gibi programlara konuk oyuncu olarak başladı. Sinemadaki çıkışını ise 1978 yapımı The First Great Train Robbery filmiyle yapan oyuncu, 1979 yapımı The B**ch filmiyle de dikkatleri üzerine çekti. Never Say Never Again’deki performansı ise beyazperdedeki en unutulmaz rollerinden biri olarak kabul ediliyor.

Oyuncu, 2017 yılında hayatını kaybeden Michael O’Hagan ile evliydi. Pamela Salem, Hollywood’un unutulmaz isimlerinden biri olarak anılmaya devam edecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir