Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Sağlık Çalışanı Ufuk Yaşar, Depremde Oğlunu Ve Eşini Kaybetti

Sağlık Çalışanı Ufuk Yaşar, Depremde Oğlunu Ve Eşini Kaybetti

Haberler Z Haberler Z -
0

Depremde Kaybettikleriyle Yüzleşen Bir Baba

Sağlık çalışanı Ufuk Yaşar, 6 Şubat’taki ilk depremde, annesi ile yaşayan 5 yaşındaki oğlu Mustafa Eren Yaşar’ın enkaz altında olduğunu öğrendi. Oğlunun bulunduğu binaya gittiğinde sesini duyan ve kendi imkanlarıyla 12 saat sonra Mustafa Eren’i enkazdan yaralı çıkaran baba Yaşar, çalıştığı hastaneye götürdüğü oğlunu müdahaleye rağmen kurtaramadı.

Telefon Hattı Sorunu Yaşanması Nedeniyle Haber Alamadı

Deprem anında başka bir evde bulunan Ufuk Yaşar, oğlunun annesi ile kayınpederinin evinde olduğunu söyledi. Telefon hatlarında yaşanan sorun nedeniyle bir süre oğlundan haber alamayan Yaşar, “Bir şekilde kontak kurduk ve evin yıkıldığı söylendi. Koşarak vardığımda iş işten geçmişti. Çocuğumun sesini enkazın altından duyabiliyordum. Yaklaşık 12 saat boyunca çıkarmaya çalıştık, tünel açtık. Ulaştığımızda annesi rahmetli olmuştu. Annesiyle oğlum yan yanaydı birbirlerine sarılmıştı” dedi.

Oğlunu Müdahaleye Rağmen Kurtaramadı

Yaşar, çocuğunu enkazdan yaralı çıkardıktan sonra götürdüğü hastanede müdahaleye rağmen kurtaramadığını dile getirerek, çocuğunun vefat ettikten sonra çalışmaya devam ettiğini belirtti. “Ben, benim çocuğumu geçtim. Benim çocuğum için yapılacak bir şey kalmamıştı. Dedim ki bari başkalarının çocuğuna dokunalım, başkalarına umut olalım” düşüncesiyle hareket ettiğini anlatan Yaşar, bir yıldır da aynı düşünceyle acısını hafifletmeye çalıştığını ifade etti.

Başkalarına Umut Olma Çabası Devam Ediyor

Yaşar, “Bir şekilde hayat devam ediyor, adapte olmak zorunda hissediyorsunuz. Mesleğime severek başladım ve öyle devam ediyor. Depremin olduğu geceden sonra başkalarının çocuğuna umut olmaya çalıştım” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir