Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Şekeroğlu Mahallesi’nde 10 Yıldır Ayrılmayan İki Papağan: Cabbar ve Simbat

Şekeroğlu Mahallesi’nde 10 Yıldır Ayrılmayan İki Papağan: Cabbar ve Simbat

Haberler Z Haberler Z -
0

Mehmet Kaleoğlu’nun Mağarasındaki Eşsiz Dostluk

Şekeroğlu Mahallesi’ndeki Kaleoğlu Mağarası’nın işletmecisi Mehmet Kaleoğlu, 15 yıl önce ‘Cabbar’ ve 10 yıl önce de ‘Simbat’ı sahiplendi. Bu iki papağan, bir araya geldikleri günden bu yana ayrılmaz bir dostluk sergiliyor.

Mağara Kafede Turistlerle İletişim Kuruyorlar

‘Cabbar’ ve ‘Simbat’, gün içerisinde mağara kafeye gelen müşterilerin omuzlarına konarak onlarla etkileşimde bulunuyor. Yerli ve yabancı turistler, kafe önündeki papağanlarla iletişim kurmaya çalışıyor ve onların neşeli tavırlarından keyif alıyor.

Duygusal Bir Bağ

Mehmet Kaleoğlu, Cabbar ve Simbat arasındaki özel bağı şu sözlerle ifade etti: “Cabbar nereye giderse Simbat da oraya gidiyor. Nereye gidersem gideyim omuzlarımdan ayrılmazlar. Birbirlerini çok seviyorlar. Belki de biri olmasa diğeri uçar gider ama şimdi ikisi yan yana olduğu için birbirlerinden ayrılmıyor. Buraya gelen turistlerin de dikkatini çekiyor. Ben de bundan mutluluk duyuyorum.”

Müdavimlerden Olumlu Geri Dönüşler

Kafenin müdavimlerinden Emir Kuş, Cabbar’ın kendisine çabuk ısındığını, işletmeye ilk geldiği zamanlar yanaşmayan Simbat’ın da artık kendisine alıştığını belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir