Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Selda Alkor, Dört Yapraklı Yonca İle İlgili İtirazda Bulundu

Selda Alkor, Dört Yapraklı Yonca İle İlgili İtirazda Bulundu

Haberler Z Haberler Z -
0

Selda Alkor, Yeşilçam’ın Unutulmaz Oyuncularını Eleştirdi

Yeşilçam’ın ünlü oyuncuları Fatma Girik, Türkan Şoray, Filiz Akın ve Hülya Koçyiğit’ten oluşan Dört Yapraklı Yonca yıllar boyunca hatırlanmış ve bu dört kadın oyuncu Yeşilçam’ın güzellikleri olarak hafızalara kazınmıştır. Ancak Selda Alkor bu kalıba itiraz etti.

Selda Alkor, Gündem Olan Sözleriyle Dikkat Çekti

Asmalı Konak, Çemberimde Gül Oya gibi dizilerle hafızalara kazınan Alkor, Gökay Kalaycıoğlu’nun “360 Derece” programına konuk oldu. Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncularından olan Alkor, Dört Yapraklı Yonca hakkındaki düşünceleriyle gündem oldu.

“Dört Yapraklı Yonca Bana İtici Geliyor”

Alkor, Fatma Girik’in kariyerinin Memduh Ün’e bağlı olduğunu söyledi ve “O dönem birçoğunun arkasında çok büyük isimler vardı” dedi.

Kalaycıoğlu’nun “O dönem piyasa bu kadar zalim olmasaydı o dört yaprak yonca seninle birlikte beş yapraklı olur muydu?” sorusu üzerine Alkor şunları söyledi:

“Zaten o Dört Yapraklı Yonca ismi bana hep itici gelmiştir fakat bir şey diyememişimdir. Bircan bunu ortaya atarak çok sevdiği ablalarını bir araya getirdi. Ben Bircan’a (Bircan Usallı Silan) bunu yıllar önce söyleyerek gel benimle de çalış demiştim. O zaman olmadı nedense. Onların değerlerini, kıymetlerini bilmiyor değilim. Ben onları çok seviyorum, benim için de önemli. Ama koskoca bir Türk sineması dört isme bağlanamaz. Buraya çok emek vermiş ve zirveye çıkmış insanlar var. Onları çiğneyip geçmek çok ayıp. O dönemlerde projelere büyük isimlere verilir, kalanlar bize dağıtılırdı. Ben hayatımda sadece Senede Bir Gün’ü yakalayabildim. Onda da Türkan Şoray oynayacaktı ama galiba rahatsızlanmış. Rahatsızlanmasaydı bana kalmazdı. Ben 100’e yakın filmde rol aldım.”

İlgili Yazılar