Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Toprak Tütün: Türk Bayrağı Sevgisi

Toprak Tütün: Türk Bayrağı Sevgisi

Haberler Z Haberler Z -
0

Yalıncak Mahallesi’nde Türk Bayrağı Tutkusu

Yalıncak Mahallesi’nde yaşayan Can-Sibel Tütün çiftinin oğlu Toprak Tütün, Türk bayrağına olan sevgisiyle dikkat çekiyor.

Bayrağa Adanmış Bir Odanın Hikayesi

Toprak, sokakta, dükkanlarda, kamu binalarında ve evlerde direğe asılı Türk bayrağını görünce heyecanlanıyor ve sahiplerinden isteyip topladığı ay yıldızlı bayrakları odasında biriktiriyor. Yırtık bayraklarını ailesinin yardımıyla yenileriyle değiştiren Toprak, kentteki şehitlikleri ziyaret ederek bayrak sevgisini pekiştiriyor.

“Türk Bayraklarını Çok Seviyorum”

Toprak, bayraklara olan sevgisini şu sözlerle ifade ediyor: “Türk bayrağını çok seviyorum. Bayraklarımız önemli, çok güzel olduğu için seviyorum. Bayram geldiğinde balkona bayrak asıyoruz. En çok Türk bayraklı kıyafetlerimi seviyorum.”

Bayrak Adamın Ailesi

Toprak’ın babası Can Tütün, oğlunun bayrak sevgisini şu şekilde açıklıyor: “Bayrağa hayran, biz de onun bu sevgisine hayranız. Odası, evimiz, her tarafımız bayrak oldu. Toprak’a ‘Bayrak adam’ diyen bile var. Kimin hangi bayrağı getirdiğini çok net biliyor.”

Toprak’ın annesi Sibel Tütün ise, “Şehitliklere gittiğimizde hem dua etmek istiyor, hem de eskimiş bayrağı değiştirmemizi istiyor. Arabalara takılan bayrakları bile komşuların arabalarından alıyor. Bizim için sorun değil, yeter ki hep bayrak istesin. Bizim için çok güzel bir şey vatanına, milletine ve bayrağına sevdalı bir çocuk yetiştirebilmek.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir