Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Üçüz Kardeşler Aynı Anda U14 Milli Takımı’nda

Üçüz Kardeşler Aynı Anda U14 Milli Takımı’nda

Haberler Z Haberler Z -
0

Üçüz Kardeşlerin Sıradışı Hikayesi

Ali Çakmak ve Ayşegül Çakmak çiftinin kızları olan Eda, Elif ve Esra, 20 Eylül 2010 tarihinde üçüz olarak dünyaya geldi. Üçüz kardeşler, 8. sınıf öğrencisi olarak aynı okulda aynı sınıfta eğitimlerine devam ediyor. Aksaray Belediyespor U14 hentbol takımında yer alan üçüzler, Milli Takım seçmelerine de birlikte katıldılar.

Üçüzlerin Sıradışı Deneyimi

Elif Çakmak, çift yumurta ikizi olduğunu belirtirken, “Ben çift yumurta ikiziyim, kardeşlerim tek yumurta ikizleri. O y yüzden sima olarak onlardan biraz farklıyım. Bu nedenle üçüz olduğumuzu başta kimse anlayamıyor. Bizi görenler genelde ikiz sanıyorlar. Sonra üçüz olduğumuzu söylediğimizde çok şaşırıyorlar.” dedi. Hentbolun hayatlarında önemli bir yere sahip olduğunu belirten Elif, “Ben sol kanat oynuyorum, Eda orta oyuncumuz, Esra ise pivot mevkiinde oynuyor. Anne ve babam üçümüzü sahada görmekten mutluluk duyuyorlar. Okul arkadaşlarım da çok ilgi gösteriyor.” şeklinde konuştu.

Hentbol Tutkusu

Eda Çakmak, hentbola 4 yıl önce başladıklarını ve aynı takımda oynadıklarını, takım kaptanlığını dönüşümlü yaptıklarını belirtti. Antrenör olmak istediklerini ifade eden Eda, “A milli takımda forma giymek ve aynı zamanda da beden eğitim yüksekokuluna gidip, antrenör olmak istiyoruz.” dedi. Üçüz kardeşlerin 4 yıldır antrenörlüğünü yapan Serkan Pala ise, “Çocuklar gerçekten çok iyi durumda ve bu sene de milli takım kampına gittiler. Kamplarının oldukça verimli geçtiğini söylüyorlar.” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir