Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Efe Deniz Kömür, 2 Yaşındayken Nöroblastom Hastalığını Yendi

Efe Deniz Kömür, 2 Yaşındayken Nöroblastom Hastalığını Yendi

Haberler Z Haberler Z -
0

Umutsuz Bir Durum

Efe Deniz Kömür’ün 1 yaşında olduğunda hastalığı tespit edildi. Beynini saran bir kitle ve vücudunun birçok yerinde tümör hücreleri bulundu. Tıbbi olarak nöroblastom teşhisi konuldu.

Anne Çiğdem Kömür’ün Mücadelesi

Efe Deniz’in annesi Çiğdem Kömür, çocuğunun durumuyla ilgili yapılan konuşmaların umutsuz olduğunu belirtti. Birçok doktora başvurdu ancak çoğu doktor, riskli bir operasyon olduğu için çocuğunun tedavi edilemeyeceğini söyledi.

Prof. Dr. Mehmet Özek ve Ekibi

Sonunda, Prf. Dr. Mehmet Özek ve ekibi Efe Deniz’in ameliyatını gerçekleştirmeyi kabul etti. Efe Deniz ve ailesi, bir yıl boyunca hastanede tedavi gördü.

Nöroblastom Hastalığı

Hematoloji Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Canpolat, nöroblastomun çocukluk çağının en ciddi kanserlerinden biri olduğunu belirtti. Hastalığın evresine evre 4 denildiğini ve bu durumda tedavi şansının düşük olduğunu ifade etti.

Tedavi Süreci

Efe Deniz, 8 büyük operasyon geçirdi ve kemoterapi ve radyoterapi tedavisi aldı. Zorlu süreçten sonra hastalık geriledi ve tümörler kayboldu. Tedavinin büyük kısmı tamamlandı ve şu anda idame tedavisi devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir