Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Ergoterapi Biriminde Model Ev Açıldı

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Ergoterapi Biriminde Model Ev Açıldı

Haberler Z Haberler Z -
0

Ankara’da Engelliler İçin Önemli Bir Adım

Ankara İl Sağlık Müdürü, hastane yöneticileri, uzmanlar ve hastaların katılımıyla Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Ergoterapi Biriminde faaliyete alınan Model Ev’in açılışı gerçekleştirildi.

Konuşmalardan İlginç Detaylar

Ali Niyazi Kurtcebe: Projeyi heyecanla karşıladıklarını belirterek, engelli bireylerin hayata daha sıkı tutunmalarını sağlayacaklarını ifade etti. Model Evlerin, hayatlarını daha rahat sürdüreceklerine inandığını vurguladı.

Uzm. Dr. Bekir Demirtaş: Model Ev ile hastaların günlük yaşam aktivitelerine tam katılımlarını teşvik etmeyi amaçladıklarını belirtti. TSE standartlarına uygun olan bu projenin ülkemizdeki ilk olduğunu söyleyerek, engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Amaç ve Hedefler

Model Ev ile sağlıklı her bireyin bir engelli adayı olduğuna dikkat çekilirken, engellilerin evlerinde bağımsız bir şekilde nasıl yaşayabileceklerinin öğretildiği belirtildi. Model Evde, engelli bireylerin ihtiyaç duyabileceği tüm yaşam alanlarının bulunduğu ve bu sayede günlük yaşamlarını kolaylaştıracak düzenlemelerin yapılabildiği vurgulandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir