Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Hastanelerde ‘Onaylı Randevu Sistemi’ Başlıyor

Hastanelerde ‘Onaylı Randevu Sistemi’ Başlıyor

Haberler Z Haberler Z -
0

Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ndeki (MHRS) Düzenleme Başlıyor

Hastanelerde yeni bir düzenleme başlıyor. Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ndeki (MHRS) “Onaylı Randevu Sistemi” bugün hayata geçecek. Yeni düzenlemeyle ilgili detaylar şu şekilde:

Randevu Onayı

Yeni düzenlemeyle birlikte randevu alındıktan sonra randevu tarihinden bir gün önce saat 20.00’ye kadar **onay** istenecek. Randevu onayı www.mhrs.gov.tr internet sitesi ve ALO 182 çağrı merkezi üzerinden verilebilecek. Onay vermeyenlerin randevusu iptal edilecek.

Onay Zorunluluğu

Randevu tarihinden 1 gün önce saat 20.00’ye kadar onay vermek, 3 gün ve sonrası için alınan randevular için zorunlu olacak. Muayene tarihinden önceki 2 gün içinde alınan randevular ise doğrudan **onaylanmış** sayılacak.

İptal ve Değişiklikler

İptal işlemi randevu tarihinden bir gün öncesine kadar yapılacak. Onaylı randevular da iptal edilebilecek. Onaylı randevusuna gitmeyenler için uygulamada değişiklik olmayacak. Bu kişiler 15 gün boyunca aynı branştan randevu alamayacak ancak sağlık kuruluşlarından randevusuz hizmet alabilecekler.

Özel Durumlar

65 yaş üstü kişiler ve kanser hastaları bu düzenlemeden muaf tutulacak. Boşalan randevular öncelikli olarak daha önce sistem üzerinden talepte bulunan hastalara verilecek.

Grafik

Grafik: Hafize Yurt Ateş

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir