Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Karın Ağrısı Nedeniyle Giden Hastanın Karnından 7 Kiloluk Kitle Çıkarıldı

Karın Ağrısı Nedeniyle Giden Hastanın Karnından 7 Kiloluk Kitle Çıkarıldı

Haberler Z Haberler Z -
0

Ağrı Şikayetiyle Hastaneye Başvuran Kadının İlginç Teşhisi

Karın bölgesinde yaşadığı ağrı nedeniyle bir yıl önce hastaneye başvuran 44 yaşındaki Gülfer Kurt’a mide spazmı teşhisi konuldu. Ancak şikayetlerinin devam etmesi üzerine üroloji polikliniğine gitti ve böbrek taşı rahatsızlığından şüphelenildi.

Karnındaki Kitle Tespit Edildi

Bu süre zarfında kilo almaya başlayan Kurt, zayıflamak amacıyla dahiliye polikliniğine başvurdu. Çekilen röntgen sonucunda karnında bir kitle tespit edildi.

Ameliyatla 7 Kiloluk Kitle Çıkarıldı

Kurt, aynı hastanede Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Mehmet Zafer Tiftik tarafından ameliyat edildi. 2 saat süren operasyon sonucunda 7 kilo 390 gram ağırlığındaki kitle başarılı bir şekilde çıkarıldı.

Hastanın Rahatlaması ve İyileşme Süreci

Hastaneden taburcu olmak için gün sayan Kurt, karnında yaşadığı ağrı nedeniyle zor günler geçirdiğini ifade etti. Ameliyat sonrası rahatladığını ve normal yaşantısına geri döndüğünü dile getirdi.

Büyük Bir Kitle Çıkarılan İlginç Vaka

Opr. Dr. Mehmet Zafer Tiftik, hastanın karnındaki kitleyi incelediklerinde içi sıvı dolu bir over kisti olduğunu belirtti. 7 kiloluk bu büyük kitleyi çıkarmak için büyük bir kesi yapıldığını söyledi. Ameliyat sonrası hastanın hızlı bir şekilde iyileştiğini ve 2 gün içinde ayağa kalkabildiğini açıkladı.

Yunus Emre Devlet Hastanesi’nin üçüncü basamak bir sağlık kuruluşu olduğunu vurgulayan Tiftik, hastanın ameliyat edilmemesi durumunda daha ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşabileceğini belirtti. Bu ender rastlanan durumun büyümeden çözüldüğünü ve hastanın sağlık sorunlarının önüne geçildiğini sözlerine ekledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir