Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Sağlık Koçu: Günde Bir Fincan Sıcak Çikolata Kilo Vermeye Yardımcı Olabilir

Sağlık Koçu: Günde Bir Fincan Sıcak Çikolata Kilo Vermeye Yardımcı Olabilir

Haberler Z Haberler Z -
0

Sağlık Koçu Steve Bennett’tan Öneri

İngiltere merkezli sağlık koçu Steve Bennett, Sun’a yaptığı açıklamada, günde bir fincan sıcak çikolatanın, lif içermesi sebebiyle insanların kilo vermesine yardımcı olabileceğini söyledi.

Lif Açısından Zengin Sıcak Çikolata Tarifi

Bennett, “Diyetinizde daha fazla lif bulunması, daha az yemenizi ve daha uzun süre tok hissetmenizi sağlar. Sıcak çikolatanın ana maddesi olması gereken kakao tozu lif açısından zengindir. Ama içeceğin şekersiz olması gerekiyor.” dedi. Uzman, marketlerde satılan hazır karışımlar yerine, bir bardak süt, iki yemek kaşığı kakao ve tatlandırıcı kullanarak sıcak çikolatasını hazırlıyor.

Lifin Sağlığa Faydaları

Lif, iyi bakterilerin gelişmesini ve sağlıklı bir bağırsak için yeterli su emilimini teşvik ederek vücudun sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olur. Karbonhidrat yüklü bir yemek yedikten sonra kan şekerindeki ani yükselişleri azaltabilir ve sınırlı araştırmalara göre, kolorektal kanser riskini azaltmada potansiyel olarak rol oynayabilir. Ancak sıcak çikolata içmek istemiyorsanız, lif açısından zengin başka yiyecekler arasından seçim yapabilirsiniz. Meyveler, fasulye, kuruyemişler, tohumlar, yulaf ve avokado bunlardan bazılarıdır. Yine de aşırıya kaçmamak için bunları da dikkatli tüketmeniz önemlidir. Uzmanlar, çok fazla lifin bazı mide-bağırsak rahatsızlıklarına neden olabileceğini söylüyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir