Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Beşiktaş’ın İstikrarlı İsmi: Necip Uysal

Beşiktaş’ın İstikrarlı İsmi: Necip Uysal

Haberler Z Haberler Z -
0

Sezon Boyunca Performansı

Beşiktaş‘ta uzun yıllardır forma giyen Necip Uysal, bu sezon orta saha ve savunmada sergilediği performansla dikkat çekiyor. 29 lig maçında 2.347 dakika sahada kalan Necip, Avrupa müsabakalarında 502 dakika, Ziraat Türkiye Kupası’nda ise 540 dakika süre aldı. Böylece bu sezon toplamda 42 resmi maçta 3.389 dakika sahada kalarak kulüp rekorunu kırdı. Daha önce 2010-2011 sezonunda 2.591 dakika süre alan Necip, bu sezon en uzun süre sahada kaldığı dönemi yaşadı.

İlk 11 Performansı

Necip Uysal, bu sezon Beşiktaş‘ın en çok ilk 11 şansı bulan oyuncusu oldu. 25 Süper Lig maçında başlangıç ​​kadrosunda sahaya çıkan deneyimli futbolcu, Ziraat Türkiye Kupası ve Avrupa maçlarında da ilk 11’de görev yaptı. Toplamda 37 maçta ilk 11’de sahaya çıkan Necip, kariyerindeki başarısını devam ettirdi.

Teknik Adamların Güveni

Necip Uysal, Beşiktaş’ta çalıştığı tüm teknik adamların güvendiği bir isim oldu. Mustafa Denizli’den Fernando Santos’a kadar 14 farklı teknik adamın yönetiminde görev alan Necip, bu sezon özellikle Fernando Santos’un vazgeçilmez ismi haline geldi. Fernando Santos’un takımında stoper olarak görev yapan Necip, yaptığı başarılı performanslarla takımın en önemli isimlerinden biri haline geldi.

Sezon boyunca sergilediği istikrarlı performansla dikkat çeken Necip Uysal, Beşiktaş’ın en güvendiği oyuncularından biri olarak takımın başarısında önemli bir rol oynuyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir