Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Erdoğan, 6. Etnospor Forumu’nu Değerlendirdi

Erdoğan, 6. Etnospor Forumu’nu Değerlendirdi

Haberler Z Haberler Z -
0

Erdoğan, Kahramanmaraş Depremini Hatırlattı

Antalya‘nın Belek Turizm Merkezi’ndeki Calista Luxury Resort Hotel‘de gerçekleştirilen 6. Etnospor Forumu, son gün oturumlarının ardından sona erdi. Erdoğan, kapanış programının ardından foruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Geçen yıl Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle forumun iptal edildiğini hatırlatan Erdoğan, deprem bölgesinde yapılan faaliyetlere bütçeleri aktardıklarını belirtti.

Dayanışma Obaları Kuruldu

Erdoğan, Hatay‘da ve Kahramanmaraş‘ta Kazak, Kırgız, Özbek ve Azerbaycan‘dan birçok kardeşin katkılarıyla dayanışma obaları kurduklarını ve buralarda ailelere konaklama imkanı sağladıklarını ifade etti. Barındırma desteğinin yanı sıra özellikle çocuklara yönelik geleneksel spor ve oyun faaliyetleri yürüttüklerini vurgulayan Erdoğan, forumun yerine getirdikleri çalışmaların önemine değindi.

Ulusal ve Uluslararası İş Birliği

Bu yıl forumun yaklaşık 60 ülkeden katılımcılarla gerçekleştirildiğini belirten Erdoğan, uluslararası geleneksel Etnospor organizasyonları için atılan önemli adımlardan bahsetti. 60 federasyonla yapılan mutabakatın yanı sıra uluslararası geleneksel Etnospor organizasyonları için ortak kural setlerinin belirlenmesinde Dünya Etnospor Konfederasyonu‘nun otorite konumuna gelmesiyle ilgili bir niyet belgesi imzalandı.

Gençlere Yatırım

Erdoğan, geleneksel sporların genç yaşlarda çocukların hayatına girmesi gerektiğini vurgulayarak, okullarda geleneksel spor ve oyunlara yer verilmesi gerektiğini savundu. Forumda katılımcı bakanlarla yapılan görüş alışverişlerinde eğitimde geleneksel sporların öneminin üzerinde durulduğunu belirtti. Gelecek yıl forumun Türkiye dışında bir üye ülkede gerçekleştirileceğini ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir