Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Türkiye Futbol Federasyonu, Eryaman Stadı İçin Kararını Açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu, Eryaman Stadı İçin Kararını Açıkladı

Haberler Z Haberler Z -
0

Ankaragücü-Galatasaray Maçı Eryaman Stadı’nda Oynanacak

Türk futbolunda son günleri meşgul eden Eryaman Stadı için Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) son kararını açıkladı. Ligin 26. haftasında 18 Şubat Pazar günü oynanacak Ankaragücü-Galatasaray maçı Eryaman Stadı’nda gerçekleşecek.

Stadyum Zemini Eleştirilere Neden Oldu

Eryaman Stadı’nın zemini, Ankaragücü ve Gençlerbirliği takımlarının teknik direktörlerince de eleştirilmişti. Galatasaray yöneticileri de stadyumun zemininden memnun olmadıklarını belirtmişlerdi.

Saha Zemininin Düzeltme Çalışmaları Devam Ediyor

Eryaman Stadı’nda saha zeminini düzeltmek için çalışmalar sürdürülüyor. Pazar günü oynanacak olan kritik maça ev sahipliği yapacak olan stadyumda bakım çalışmaları devam etmektedir.

TFF’nin Açıklaması

TFF, Ankaragücü ve Gençlerbirliği takımlarının aynı stadyumu kullandığı için zeminin etkilenmemesi ve bakımının sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi amacıyla Gençlerbirliği’nin başka bir statta maçlarını oynaması gerektiğini kulübe bildirdi. Ankaragücü ise sorumlu kulüp olarak Eryaman Stadı’nda maçlarını oynamaya devam edecek. TFF, stadyum zeminlerinin bakımlarının hızlandırılması konusunda Ankaragücü, Kayserispor ve Rizespor’a uyarılarda bulundu. Aksi takdirde müsabakaların oynanmasına kapatılabileceği ifade edildi.

Ev sahibi kulüplerin sorumluluğunda olan stadyum zeminleriyle ilgili TFF denetim ve yaptırımları artarak devam edecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir