Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Anthropic, Claude 3.5 Sonnet Modelini Tanıttı

Anthropic, Claude 3.5 Sonnet Modelini Tanıttı

Haberler Z Haberler Z -
0

“Claude 3.5 Sonnet” Zeka Konusunda Çıtayı Yükseltti

Anthropic tarafından yapılan açıklamada, “Claude 3.5 Sonnet” modelinin “Claude 3.5” ailesinin ilk sürümü olduğu belirtildi. Modelin zeka konusunda endüstri çıtasını yükselttiği ve şirketin önceki modelleri ile rakip modellerden daha iyi performans gösterdiği ifade edildi. Ayrıca, modelin ince ayrıntıları, mizahı ve karmaşık talimatları kavramada belirgin bir gelişme gösterdiği vurgulandı.

Claude 3.5 Sonnet, Yüksek Kaliteli İçerik Yazma Konusunda Olağanüstü

Açıklamada, “Claude 3.5 Sonnet”in yüksek kaliteli içerik yazma konusunda da “olağanüstü” olduğu ve talimat verilmesi ve ilgili araçlar sağlanması halinde bağımsız olarak kod yazıp düzenleyebileceği belirtildi.

Claude 3.5 Sonnet, Claude 3 Opus’tan İki Kat Daha Hızlı Çalışıyor

Anthropic’in açıklamasında, “Claude 3.5 Sonnet”in şirketin önceki yapay zeka modeli “Claude 3 Opus”un iki katı hızında çalıştığı bilgisi paylaşıldı. Şirketin amacının zeka, hız ve maliyet arasındaki dengeyi önemli ölçüde iyileştirmek olduğu belirtildi ve “Claude 3.5” model ailesini tamamlamak için bu yılın sonlarında “Claude 3.5 Haiku” ve “Claude 3.5 Opus”un piyasaya sürüleceği duyuruldu.

Anthropic’in Gelecek Planları

Yapay zeka şirketi Anthropic, “Claude 3” model ailesini mart ayında duyurmuştu. Eski OpenAI çalışanları tarafından kurulan Anthropic, Amazon ve Google tarafından desteklenmektedir. Geçen yıl beş farklı finansman anlaşmasıyla toplamda 7,3 milyar dolar topladığı belirtilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir