Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. ODTÜ TEKNOKENT, Türk Girişimcileri Silikon Vadisi’nde Destekliyor

ODTÜ TEKNOKENT, Türk Girişimcileri Silikon Vadisi’nde Destekliyor

Haberler Z Haberler Z -
0

ABD Pazarına Giriş İmkanı Sunuluyor

Alemdar, ODTÜ TEKNOKENT olarak ABD’nin San Francisco şehrindeki Silikon Vadisi’nde girişimcilik ofisi açtıklarını ve Türk şirketlerine kapsamlı destek verdiklerini belirtti. Yeni girişimciler ve büyümekte olan şirketlerin AR-GE çalışmalarını ABD pazarına girmelerini kolaylaştırmayı hedeflediklerini vurguladı.

Yapay Zeka Odaklı Girişimcilere Avrupa Fuarı Fırsatı

Alemdar, son dönemde yapay zeka çözümlerinin dünya genelinde ilgi odağı olduğunu dile getirerek, ODTÜ TEKNOKENT ve TEB Girişim Bankacılığı işbirliğiyle yürütülen program kapsamında, Avrupa’da öne çıkan 10 Türk yapay zeka firmasını seçtiklerini açıkladı. Bu firmaların AR-GE projelerini Avrupa’nın en büyük teknoloji fuarlarından biri olan Vivatech’te yatırımcılarla buluşturacaklarını belirtti.

Küresel Ağ Oluşturulacak

Alemdar, program kapsamında Avrupa’daki girişimci ekosistemlerini ziyaret edeceklerini ve yapay zeka çözümleriyle Avrupa pazarı ile işbirliğini güçlendireceklerini ifade etti. Ayrıca, Türk firmalarının Fransa’daki startup firmalarıyla da bir araya geleceğini ve küresel bağlantılarını artıracağını söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir