Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. ERZURUM’DA FEVZİ ÇAKMAK DÖNEMİ!

ERZURUM’DA FEVZİ ÇAKMAK DÖNEMİ!

Haberler Z Haberler Z -
0

Cumhur İttifakı’nın tek ve ayrı adaylar çıkaracağı iller geçtiğimiz günlerde belli oldu. İllerin belli olmasının ardından, Erzurum’da başlayan seçim heyecanı adayların pek çoğunun belli olmasıyla daha da arttı.

Erzurum’un ilçelerinden Olur, İspir ve Aşkale ilçeleri Milliyetçi Hareket Partisi adayları ile, diğer ilçeler ise Ak Parti adaylarıyla seçime gireceği netleştikten sonra gözler Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne çevrilmişti. Bugün gelen kulis haberleriyle Erzurum’un yeni Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı’nın belli olduğu, Erzurum halkında heyecan yarattı.

Ak Parti adayıyla Erzurum Büyükşehir Belediyesi seçimine gidecek olan Cumhur İttifakı’nın adayının İş İnsanı Fevzi Çakmak olduğunun netlik kazandığı ve önümüzdeki günlerde açıklanacağının gündeme düşmesi ile Erzurumlular sosyal medyada #ErzurumdaAdayımFevziÇakmak etiketiyle pek çok paylaşımlar yaparak yeni başkan adayına desteklerini belirttiler.

Fevzi Çakmak kimdir?

1968 yılında Erzurum’da doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden 1988 yılında mezun oldu. İller Bankası Erzurum Bölge Müdürlüğünde 1989 yılından itibaren Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı, Iğdır, Ardahan illerindeki Belediyelerin Altyapı ve Üstyapı projelerinde görev aldı. Aynı zamanda 1999 yılından itibaren Konut sektöründe kurduğu kooperatifler aracılığıyla 1150 konut inşa edilmesine öncülük yaptı. Sanayi Mahallesinde Hatuniye Kız Kuran Kursu, Palandöken Kayakyolunda Abuşoğlu Cami ve Atatürk Üniversitesinde Darul Fünun Camilerini yaptırdı. Birçok sivil toplum çalışmaları içinde yer aldı. Evli ve 2 Çocuk babasıdır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir