Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Klima Bakımı Sonrası Performans Nasıl Etkilenir?

Klima Bakımı Sonrası Performans Nasıl Etkilenir?

Haberler Z Haberler Z -
0

Klimaların ısısın transfer bölümünde meydana gelmiş olan kirlenme ve tahribatlar cihaz performansını olumsuz yönde etkiler ve performansın düşmesine sebep olur. Düzenli bir şekilde yapılan klima bakımı ile polen kötü koku ve bakterilerden arınmış temiz bir hava bir hava solumanız mümkündür.

Cihaz içindeki soğutucu akışkanın işletme basıncında meydana gelecek olan problemlerin önlenmesi için klima bakımı son derece önemlidir. Yetkili klima servisi tarafından bakım uygulanmayan klimalar zaman içinde enerji sarfiyatını olumsuz yönde etkiler.

Klima Bakımı Neden Önemlidir?

Sıcak ve soğuk havalarda etkin bir şekilde kullanılan klimaların bakımının yapılması sağlık açısından çok önemlidir. Klima bakımı pek çok hastalıktan korunmak için hayati derecede önem taşır. Klima bakımı bakterilerden arınmış kötü koku olmayan temiz bir hava solumanıza olanak tanır. Ayrıca düzenli bir şekilde yapılan klima bakımı cihazın ömrünü uzatmada yardımcıdır.

Klimanızın performansı düşmemesi, enerji tasarrufu ve kayıplar yaşamamanız için de önemlidir. Bakımı yapılmamış olan klimalar pek çok enfeksiyonu ve solunum yolu rahatsızlıklarına davetiye çıkarır. Ortam havasını da dönüştürme prensibine dayalı olarak çalışan klimalar ortamda yer alan her türlü kiri ve bakteriyi içerisinde barındırır.

Zamanla cihaz içinde yer alan maddeler cihazda kötü kokuların oluşmasına sebep olur. Bu nedenden dolayı 6 ile 12 ay aralıklar ile düzenli bir şekilde klima montaj servisi yapılması gerekir.  Nette servis tarafından yapılması tavsiye edilir.

Kesintisiz Bir Performans İçin Periyodik Klima Bakımı

Tıpkı diğer ev eşyaları ve teknolojik ürünlerde olduğu gibi klimalarda zaman içinde ufak tefek performans kayıpları yaşar. Bu tür kayıpların ve olası daha ciddi arızaların önüne geçebilmek için klima bakımı önemlidir. Klima bakımı yapıldıktan sonra klimanızın performansı aynı ilk günkü gibi olacaktır.

Klima bakım işlemleri esnasında klimanızın performansını azaltan etkenler ortadan kaldırılmakta ve varsa arızalı parçaların onarımı ve değişimi gerçekleştirilir. Klimaların çalışma performansı düşmemesi ve arızalanmaması için klima bakımını düzenli bir şekilde yaptırılması gerekir. Arızalı olan klimalarda enerji tüketimi artar beklenilen verim alınmaz ve zaman içinde klimadan kötü kokular gelir. Klima arızalarının fazla olması masraflı tadilatlar gerektirir.

Klima Bakımı Yapılırsa Ne Olur?

Nette servis tarafından Klima bakımı düzenli bir şekilde yapıldığında klimanın ömrü 14 yıla kadar uzayabilir. Ayrıca mevcut olan arızalar tespit edilir ve büyük arızaları oluşmaması için müdahalesi söz konusudur. Daha verimli ve güvenilir kullanın sağlanır. Enerji sarfiyatı yerine tasarruf yapmış olursunuz.

Ayrıca bakımı olan klimalarda sağlığı tehdit edecek unsurlar meydana gelmez. Yaşam alanlarının konforu yükselir ve enerji tasarrufu olacağından bütçenizi de bu şekilde korumuş olursunuz. Klimadan beklenilen verim elde edilir. Bu şekilde sağlıklı bir şekilde serinleme sağlıklı bir şekilde de ısınma meydana gelir. Özellikle klimalarınızın orijinal parçalarında sorun yaşamamanız adına cihazın düzenli bakımlarına önem vermeniz daha fazla para kaybetmemeniz bakımından önemlidir.

İlgili Yazılar