Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. MERT ÖZCAN VE ORKESTRASI TRT FM DE DİNLEYENLERİYLE BULUŞUYOR!

MERT ÖZCAN VE ORKESTRASI TRT FM DE DİNLEYENLERİYLE BULUŞUYOR!

Haberler Z Haberler Z -
0

Vokalde Mert Özcan, Akustik ve Klasik gitarda Kerem Kayhan, Akustik Bas ve Bas gitarda Oytun Şenoğlu, Davulda Metin Karaköy, Flüt de Dilay Özcan ve Piyano-Klavye de Yusuf Demir’in bulunduğu orkestra Çarşamba ve Cuma akşamları 22.05- 24.00 saatleri arasında Akustik Pop ve Pop-Rock  performanslarıyla TRT FM’de dinleyenleriyle buluşuyor.

Geçmişten bugüne Türkiye’nin çeşitli mekânlarında ve özel etkinliklerde yerli-yabancı pop-pop rock, fusion ve caz tarzlarında sahne alan orkestra akustik performanslar ve yenilikçi düzenlemeler ile dinleyenlerinin karşısına çıkıyor. Özellikle son dönemde daha da çok gelişen ve pek çok tarzı içinde barındıran pop müzik algısını kendilerine özgü yaklaşım, müzik anlamında profesyonel bakış açısı ve çok sesli vokal icrasıyla daha organik bir sounda dönüştürüyor.

Profesyonel eğitimlerini müzik okullarında almış oldukları eğitimlerle tamamlayan orkestrada her bir müzisyenin birden fazla enstrüman çalıyor olması ve geri vokallerle sahneyi desteklemesi şarkıları da daha farklı ve olağanın dışında yenilikçi yeni bir lezzete ulaştırıyor.

Orkestranın Vokalisti Mert Özcan’a geri vokallerde Kerem Kayhan, Dilay Özcan ve Oytun Şenoğlu eşlik ediyor. Yapmış olduğu aranjeleri özel partisyonlarla destekleyen orkestra dinleyenlere adeta alışılmışın dışında bir müzik ziyafeti sunuyor.

TRT Ankara Radyosu yapımı olan “Akustik Performans” programında her hafta Çarşamba ve Cuma günleri saat 22.05’de Türkiye’nin en çok dinlenen radyo kanalı TRT FM’de dinleyenleri ile buluşan Mert Özcan ve Orkestrası farklı şarkı icraları ve sohbetler eşliğinde sizlere konuk oluyor. Müzisyen ve Orkestranın vokalisti Mert Özcan’ın aynı zamanda yapımcı ve program sunuculuğu gibi aktif özelikleri olması da yayın içi sohbeti müzikal bilgiler ışığında daha doğal, akıcı ve samimi hale getiriyor.

Programın sunuculuğunu ise Arzu Meliye Duraner yaparken yapımdaysa Olcay Balçık bulunuyor.

Mert Özcan ve Orkestrasına dair detaylar, konser, sahne ve etkinlik takipleri için;

www.mertozcan.com.tr adresinden veya @mertozcancomtr sosyal medya hesaplarından ulaşmanız yeterli!

İlgili Yazılar