Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bursa Büyükşehir Belediyesi’ndeki Atama Tartışması

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ndeki Atama Tartışması

Haberler Z Haberler Z -
0

Bursa Kent Yapı İmar Bilişim Enerji’ye Yönetim Kurulu Başkanı Olarak Atandı

’31 Mart yerel seçimlerinde yönetimi AKP’den CHP’ye geçen Bursa Büyükşehir Belediyesi’ndeki bir atama sosyal medyada gündem oldu. Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Bozbey’in yeğeni Furkan Bozbey’i belediyenin iştiraklerinden Bursa Kent Yapı İmar Bilişim Enerji’ye (BURKENT) yönetim kurulu başkanı olarak atadığı ortaya çıktı.

Furkan Bozbey’in Açıklamaları ve Sosyal Medya Paylaşımı

Furkan Bozbey, sosyal medya hesabından kendisinin de bulunduğu bir fotoğraf paylaşarak altına “BURKENT yönetimi Bursa’mıza hayırlı olsun” diye yazdı. Daha sonra profiline ‘BURKENT Yönetim Kurulu Başkanı’ unvanını ekledi; ancak tepkilerden sonra bunu sildi.

Mustafa Bozbey’in Açıklamaları

SÖZCÜ, Mustafa Bozbey’e yeğenini neden iştirak şirketine atadığını sordu. Bozbey, “Bu şirketler hakikaten sıkıntıların olduğu şirketler. Furkan Bozbey’in, yeğenimin soyadından kaynaklı sorun çıkıyor. İTÜ mimarlık mezunu genç biri. Bu işi bilen, şirketleri denetlerken güveneceğimiz biri. Zaten bu insanlardan oluşturuyoruz yönetimleri. Bu şirketlerin incelenmesi lazım, onun için de güvendiğimiz insanlar olması lazım. Soyisminin Bozbey olması, bu gençlerin orada değerlendirilmesinin önüne geçmemeli. Yeter ki liyakati olsun. Furkan Bozbey benim kardeşimin oğlu. 4-5 yıldır mimarlık yapıyor. 27-28 yaşında. Genç biri. Bir de gençleri siyasete kazandırmamız lazım. Daha işlemler dahi bitmedi. Bunun tartışılmaya açılmasını, gündem olmasını maksatlı buluyorum. İnsan üzülüyor. Bu gençler hiç mi çalışmayacak?” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir