Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Dünyadaki en iyi 10 öğretmen arasına seçilerek Eğitim Nobeli’ne aday gösterilen ilk ve tek Türk Nurten Öğretmen’den eşsiz bir rehber:

Dünyadaki en iyi 10 öğretmen arasına seçilerek Eğitim Nobeli’ne aday gösterilen ilk ve tek Türk Nurten Öğretmen’den eşsiz bir rehber:

Haberler Z Haberler Z -
0

Öğretmenler… Kelimeler yetmez onların önemini anlatmaya. Nihayetinde başka hangi meslek var ki insan hayatını bu kadar şekillendirebilsin ve geleceği inşa etsin?

 

Prestijli Küresel Öğretmen Ödülü ve Eğitim Nobeli olan Global Teacher Prize kapsamında dünyanın en iyi on öğretmeni arasında gösterilen ilk ve tek Türk Öğretmen, She Inspires Awards 2021’de “Uluslar arası Yaşam Boyu Başarı” ödülünün sahibi olan ilk Türk Kadın, Küresel Öğretmen Ödülü, Küresel İlham Veren Öğretmen Ödülü ve bir öğretmen, bir kadın, bir genç olarak daha birçok ulusal ve uluslararası ödül sahibi ve Global Teacher Prize Eğitim Elçisi olan Nurten Akkuş; deneyimlerini öğretmenler, öğretmen olmayı arzulayanlar, kadınlar, gençler ve hayallerinin yolunda ilham arayan herkesle paylaşıyor.

 

Çocukluk hayalini hakkını vererek yaşayan Nurten Öğretmen, köy okulunda başlayan öğretmenlik kariyerini uluslararası başarılarla taçlandırıyor. Mesleğindeki başarılarıyla uluslararası pek çok ödülün sahibi olan Nurten Akkuş, çocuklarının bir gülüşü için her türlü fedakârlığı yapıyor. Kâh sınıflar inşa ediyor, kâh doğanın sunduğu fırsatlardan faydalanmaya teşvik ediyor, kâh toplumsal alandaki çalışmalarıyla yaşamlarda fark yaratıyor. Ve tüm bunları sadece çocukların mutluluğu ve eğitimi için yapıyor. Çünkü Nurten Öğretmen her zaman, “Bir çocuk değişir, dünya değişir” diyor!

 

Nurten Akkuş; mesleğine olan tutkusunu, karşılaştığı güçlükleri ve onların üstesinden nasıl geldiğini, 21. yüzyılda öğretmen olmanın gerekliliklerini, dünya öğretmeni olma yolundaki önerilerini anlatıp özellikle kırsal bölgelerde öğretmen olmak isteyenler için de eşsiz bir rehber sunuyor.

 

Öğretmenlik mesleğinde ve hayallerine giden yolda desteğe ihtiyaç duyan herkes için yol gösterici olacak.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir