Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Gazeteci Celal Başlangıç’ın Cenaze Töreni Köln’de Gerçekleştirildi

Gazeteci Celal Başlangıç’ın Cenaze Töreni Köln’de Gerçekleştirildi

Haberler Z Haberler Z -
0

Gazeteci Celal Başlangıç’ın Son Yolculuğu

Bir süredir kanser tedavisi gören gazeteci Celal Başlangıç, 3 Mayıs 2024 Cuma günü Almanya’nın Köln kentinde hayata veda etmişti. Başlangıç için bugün Köln’e bağlı Nordfriedhof’taki Trauer Halle’de cenaze töreni düzenlendi. Başlangıç törenin ardından Trauer Halle’de toprağa verildi.

Celal Başlangıç’ın Cenaze Törenine Katılanlar

Başlangıç’ın cenazesine katılanlar arasında, gazeteciler Hasan Cemal, Hayko Bağdat, Banu Güven, Ragıp Duran, Kemal Göktaş, Erk Acarer, Can Dündar ve eşi Dilek Dündar, DEM Parti Antalya Milletvekili Saruhan Oluç, eski Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, HDP eski Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, eski HDP Milletvekili Hasip Kaplan, sanatçılar Suavi ve Ferhat Tunç da yer aldı.

Celal Başlangıç Kimdir?

Hazırladığı dikkat çekici haber dosyaları ve röportajlarla Türkiye basın tarihinde önemli bir yere sahip olan Celal Başlangıç, 1956 yılında İstanbul’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu mezunudur. Gazeteciliğe 1975 yılında Ege Ekspres gazetesinde başlayan Başlangıç, Demokrat İzmir ve Politika gazetelerinde de çalışmıştır.

1981 – 1984 yılları arasında Cumhuriyet gazetesinin Adana Bölge Temsilciliği, İç Politika Servis Şefliği, Yazı işleri Müdürlüğünü yapmış ve Evrensel gazetesinin kurucu genel yayın müdürü olmuştur. Ayrıca Radikal gazetesinin kurucuları arasında yer almış ve Gazete Duvar, T24, bianet, Haberdar gibi yayın organlarında da yazmıştır.

Çok sayıda gazetecilik ödülü sahibi olan Başlangıç’ın birçok kitabı bulunmaktadır. Gazeteci Ayşe Yıldırım ile evli olan Celal Başlangıç, Türk basın dünyasında iz bırakan isimlerden biridir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir