Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Eyt Hakkında Müjdeyi Verdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Eyt Hakkında Müjdeyi Verdi

Haberler Z Haberler Z -
0

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, milyonlarca vatandaşın uzun süredir beklediği EYT düzenlemesinin bu hafta açıklanacağını ifade etti. Bir gazetecinin “EYT’de yaş şartı olacak mı?” sorusuna ise “O gün açıklayacağız” diyen Bilgin, “Seçim sonrasına kaldı gibi iddialar hakkında ne diyorsunuz?” sorusuna ise, “Yok öyle bir şey, bu hafta açıklanacak” yanıtını verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrası basın mensuplarının EYT düzenlemesine ilişkin sorularını yanıtladı.

“YAŞ KONUSU BU HAFTA AÇIKLANACAK”

Bilgin, ‘EYT’ düzenlemesine ilişkin soruya; “Bu hafta açıklayacağız” derken, ‘EYT’de yaş şartı olacak mı?’ sorusuna ise “O gün açıklayacağız” diye yanıt verdi.

“SEÇİM SONRASINA KALMAYACAK”

Bilgin, ‘Seçim sonrasına kaldı gibi iddialar hakkında ne diyorsunuz?’ sorusuna ise, “Yok öyle bir şey, bu hafta açıklanacak” yanıtını verdi.

“YAŞ ARALIĞI İHTİMAL DAHİLİNDE” DEMİŞTİ

Bakan Bilgin, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayında gazetecilerin “EYT’de yaş aralığı olacak mı?” sorusuna şöyle yanıt vermişti: “İhtimal dahilindedir. Değerlendirilebilecek bir şey, olacak demiyorum dikkat ederseniz, henüz netlik kazanmadı. Kamuoyunda muhtelif yaşlar tartışıldı. Bizim önümüze de muhtelif yaş oranlarının hesaplamaları var. İmkanlar nispetinde en kapsayıcı şekilde olacak. Önümüzdeki hafta Meclis’e gitmiş olur”

“ARALIK AYI İTİBARIYLA 1 MİLYON 900 BİN KİŞİ EYT BEKLİYOR”

EYT bekleyenlerle ilgili rakamları da konuşan Bilgin, “Şu anda aralık ayının başındaki rakam 1 milyon 900 bin idi. Her ay sayılar artıyor. Ocak başında 2 milyonu geçebilir. Bu kadar kişi yaş şartı olmasaydı emekli olabilecekti. Yaklaşık 400 bini memur, 480 bini BAĞKUR’lular. Diğerleri, çoğunluğu da 4A’lılar. 274 bin kişini de işi yok ve yaşı bekliyor. Yaş sınırı olursa aşağı yukarı yarısı bu yıl, yarısı diğer yıl oluyor” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir