Haberler Z

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Nobu şimdi Bodrum‘da

Nobu şimdi Bodrum‘da

Haberler Z Haberler Z -
0

New York’tan dünyaya yayılan efsanevi Nobu Restaurant, İstanbul’daki birinci yılını kutlarken, Türkiye’de ikinci restoranını açtı. Gölköy’de yer alan Loft’un içerisinde konumlanan Nobu, eşsiz lezzetlerini ve ambiyansını Bodrum’la buluşturdu. Nobu deneyiminin kusursuz bir şekilde yaşandığı Nobu Bodrum, özel ve taze içeriklerle hazırlanan restoranın ikonik yemeklerinden yerel kokteyllere kadar her şeyi Bodrum’un eşsiz ambiyansında sunuyor.

 

Tüm dünyada büyük bir lezzet deneyimi olarak bilinen, dünyaca ünlü müdavimleri bulunan restoranın yeni mekanında da öncelik menüye verildi. Nobu Bodrum menüsü, Nobu Kurumsal Şefi Herve Courtrot önderliğinde İstanbul ekibi tarafından restoranın imza yemekleriyle birlikte Bodrum’a özel lokal dokunuşlarla özenle oluşturuldu. Nobu’nun imza yemekleri Yellowtail Jalapeno, Rock Shrimp Tempura Creamy Spicy, Black Cod Miso gibi lezzetlere ek olarak Nobu Bodrum’a özel olarak hazırlanan Artic Char Crispy Shiso, Scallop Wasabi Pepper,    White Fish Tempura Amazu Ponzu gibi yemekler de menüde bulunuyor. Nobu sakelerin eşlik ettiği geniş içecek menüsünde bölgeye özel olarak, satsuma ile hazırlanan ‘Bodrum Breeze’ ve Türk siyah çayının sakeyle buluşmasıyla harmanlanan ‘Nara’ kokteyli menünün ilgi çekici detayları arasında yer alıyor.

 

Her detayı en ince ayrıntısına kadar düşünülen Nobu Bodrum, menüsüyle olduğu kadar zarif dekorasyonuyla da dikkati çekiyor. Mimari detayları Gölköy’ün doğal dokusuna uygun olarak tasarlandığı mekan, zeytin ağaçları içerisindeki ambiyansıyla Bodrum ruhunu yaşatıyor.

 

Tüm dünyada mutfağıyla öne çıkan Nobu’nun yeni restoranında tıpkı İstanbul’da olduğu gibi müzik de önemli bir yer ediniyor. Nobu Bodrum’da perşembe, cuma, cumartesi ve pazar günlerinde canlı DJ performansları yemek ve eğlenceyi aynı eşsiz deneyimde buluşturacak. Sezon içerisinde mekanda konuk DJ’ler de performans sergileyecek.

 

Nobu Bodrum haftanın her günü 18:00-00:00 saatleri arasında yemek, 18:00-02:00 saatleri arasında bar alanları ve 180 kişilik kapasitesiyle misafirlerini ağırlıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir